Kurz koruny se včera podíval na 27,07 EUR/CZK

08:30 | fa ra | Diskuze

Koruna včera dostala opušťák a vydala se na výlet mimo obvyklé pásmo pohybu. Dopoledne se totiž její kurz eura dostal až na úroveň 27,07 EUR/CZK. Kolem této hladiny se potom pohyboval celý včerejší den. V závěru obchodování se pak kurz vracel zpět pod hladinou 27,04 EUR/CZK.

Foto: Web4TraderVolatilnější vývoj zaznamenaly další dvě regionální měny. Polský zlotý nakonec ztratil 0,5 %, když ovšem během dne jeho ztráty dosahovaly až jedno procento. Maďarský forint si pro svůj pohyb během dne vyhradil pásmo mezi 311-313 HUF/EUR. Zásadním způsobem se do obchodování nepromítla ani zveřejněná inflace, která zaostala za očekáváním trhu (0,1 % m/m), když v lednu maďarské ceny poklesly o 0,1 % m/m (-0,9 % y/y). Nálada na trzích tak tedy spíše reflektovala celosvětově negativní postoje.

Dnes je ekonomický kalendář v regionu plný. V Maďarsku (trh 0,7 % q/q) a v Polsku (trh i SG 1,1 % q/q) budou zveřejněny první odhady HDP za čtvrté čtvrtletí loňského roku. V České republice (trh 0,5 % m/m, KB 0,3 % m/m) a v Polsku (trh i SG -0,5 % y/y) budou publikována čísla lednové inflace. Kromě těchto sledovaných čísel pak v Polsku budou ještě publikovány údaje o zahraničním obchodě a vývoj běžného účtu platební bilance.

Česká výnosová křivka během včerejška poklesla asi o 2 body na krátkém konci a o 4 body na delším.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.