Kurz koruny kopíroval hladinu 27,04 CZK/EUR

08:17 | fa ra | Diskuze

Po pondělním výletu koruny nad 27,06 CZK/EUR kurz včera od rána věrně kopíroval hladinu 27,04 CZK/EUR. Během dne se nevyskytl žádný impuls, který by kurz koruny vykolejil z této úrovně. Nová fundamentální data včera nebyla zveřejněna žádná.

Foto: Public Domain

Dnešek už přinese impuls v podobě dat. Bude publikováno saldo obchodní bilance, která by podle nás měla vykázat velmi slušný výsledek ve výši 16,8 mld. CZK. Vývoz je podporován úspěchy produktů automobilového sektoru na zahraničních trzích. Naopak ke slabému dovozu stále přispívají nízké ceny komodit.

Ostatní regionální měny včera naopak spíše oslabovaly. Forint proti euru během dne i přes velmi příznivý výsledek maloobchodních tržeb ztrácel až 0,3 %. Maloobchod v únoru vykázal růst o 6,4 % y/y, což je o 2,4 pb. více než očekával tržní konsenzus. Ztrátu ovšem pak během dne zkorigoval a uzavíral na otevírací úrovni. Polský zlotý pak při absenci jakýchkoliv dat 0,3 % ztratil na závěr obchodování.

V Polsku dnes skončí dvoudenní zasedání tamní centrální banky. Změnu v nastavení úrokových sazeb nečekáme. Výbor pro měnovou politiku totiž bude pravděpodobně vyčkávat na efekty, které přinese zavedení bankovní daně (únor 2016) a program na podporu rodin „500+“, který je implementován od dubna. V Maďarsku bude dnes zveřejněn výsledek průmyslové výroby za únor. Trhy očekávají, že by měl být registrován růst o 5,3 % y/y.

Česká swapová výnosová křivka včera následovala evropský protějšek a snížila svůj sklon, když na krátkém konci stagnovala a na dlouhém poklesla o 3 bb níže.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.