Kurz koruny dále tlačí na hladinu závazku

08:38 | fa ra | Diskuze

Koruna i včera dále tlačila na kurzový závazek a dalšímu posilování tak bránila pouze intervence centrální banky. Kurz proti euru se totiž včera pohyboval velmi těsně kolem hranice 27,02 CZK/EUR. Do obchodování s korunou se promítla velmi dobrá nálada v celém regionu, kterou v případě koruny při absenci nových zpráv stále podporovaly dozvuky pozitivních měsíčních ekonomických indikátorů.

Foto: Web4Trader

Ani ve zbytku regionu včera nebyly zveřejněny žádné ekonomické údaje. Posilování polského zlotého (0,2 %) ve středu bylo podpořeno komentáři člena bankovní rady Glapinského, který očekává, že problém hypoték denominovaných ve švýcarských francích bude vyřešen co nejdříve. Do budoucna chce pak centrální banka podporovat zvyšování polského vlastnictví bankovního sektoru a bude provádět konzervativní měnovou politiku.

Maďarský forint také těžil z vlny dobré nálady v regionu, když posílil shodně jako zlotý o 0,2 %. Dnes bude ekonomický kalendář v regionu prázdný. Investoři zaměření na region, tak stejně jako ostatní budou vyčkávat výsledků zasedání rady guvernérů ECB. Obchodníci s expozicí na Polsko si pak odpoledne budou moci prostudovat zápis z posledního zasedání centrální banky. Neočekáváme ovšem, že se tam objeví nějaké překvapivé informace ohledně budoucího snižování úrokových sazeb.

Česká swapová křivka včera na delším konci vzrostla o 1 bb.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.