Kurz forintu posílil na devítiměsíční minimum proti euru

08:27 | fa ra | Diskuze

Kurz koruny se po převážnou většinu včerejška držel v těsné blízkosti kurzového závazku. Odpoledne se však mírně odtrhnul a posunul se na hladinu 27,05 CZK/EUR. Bez výraznějšího trendu se obchodoval polský zlotý, který celý den osciloval kolem úrovně 4,37 PLN/EUR. Posiloval pouze maďarský forint, který v průběhu dne přidal 0,4 % a dostal se tak až na úroveň 307 HUF/EUR, což je nejsilnější hodnota za posledních devět měsíců.

Foto: Dávid Kótai

V regionu byly včera zveřejněny pouze maďarské indikátory důvěry, které se zhoršily jak ve složce sledující podnikatelskou důvěru, tak v části spotřebitelské důvěry. I dnes se pozornost udrží v Maďarsku, kde bude zasedat tamní centrální banka. MNB by měla podle ankety analytiků provedenou společností Bloomberg ponechat sazby na rekordně nízkých úrovních na hladině 1,35 %.

Diskutovat se bude jistě o možnosti používat další nástroje pro uvolnění měnové politiky včetně oslabování kurzu. V Česku pak budou zveřejněny ceny v průmyslu, které by podle našeho odhadu měly pokračovat ve svém propadu a i v lednu se snížit o 0,8 % m/m. Za tímto poklesem v lednu stál další snížení cen ropy a dalších komodity. V meziročním vyjádření by se však měl projevit efekt statistické základny a meziroční pokles by se tedy měl snížit z prosincových 2,9 % na 2,6 %. V Polsku bude zveřejněna lednová nezaměstnanost, která by měla v důsledku kalendářních vlivů podle analytiků doznat zvýšení z 9,8 % na 10,4 %.

Česká výnosová křivka včera nezaznamenala výraznější změnu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.