Kurz eura během čtvrtka ztrácel proti dolaru i více než jedno procento

17.06.2016 08:34 | Redakce W4T | Diskuze

Euro během čtvrtka ztrácelo proti dolaru až více než jedno procento a kurz se pohyboval pod 1,1150 USD/EUR.  Ke konci americké obchodní seance ovšem opět posílilo a dnes se začíná obchodovat na hladině 1,1250 USD/EUR.

 

Do dnešního obchodování by se neměly zásadním způsobem promítnout zveřejněná data. Americká data o počtu zahájených staveb by měla v květnu zpomalit, když začátek roku byl ve znamení cyklického vrcholu. Dění na evropském kontinentu pak dnes bude ve znamení schválení peněz pro Řecko. Dnes zasedne totiž rada guvernérů (ministři financí zemí euro zóny) Evropského stabilizačního mechanismu, která posvětí včerejší dohodu z neformálního setkání euroskupiny. Celkově by tedy Řecko mělo dostat 10,3 mld. EUR, které mu umožní v červenci splatit půjčku od ESCB (Systém evropských centrálních bank, tedy ne pouze sama ECB, ale i ostatní centrální banky členských států EU). 7,5 mld. EUR bude uvolněno příští týden a zbytek pak v průběhu léta. Celkově by tato suma měla pokrýt plánované finanční potřeby Řecka až do konce roku. Dalším důležitým krokem ohledně řecké situace bude výsledek hodnocení udržitelnosti řeckého dluhu provedené MMF do konce letošního roku. Na základě této analýzy by se MMF měl rozhodnout, jestli se opět zapojí do financování Řecka. Ekonomové SG si myslí, že dohoda z minulého měsíce neumožňuje návrat Řecka na finanční trhy, což ovšem zapojení MMF bude činit problematické. Každopádně problém Řecka by se v krátkém horizontu neměl stát tématem na finančních trzích.

Vývoj kurzu USD/EUR tak dnes opět bude pod vlivem nejistého výsledku britského referenda. Situace ohledně probíhající kampaně se ještě víc zkomplikovala po včerejší vraždě členky britského parlamentu Jo Cox.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.