Kurz amerického dolaru se pohyboval v úzkém pásmu

22.03.2016 08:19 | fa ra | Diskuze

Kurz amerického dolaru vůči euru se včera pohyboval ve velmi úzkém pásmu. K větším pohybům totiž ani nebyl důvod. Holubičí vyznění zasedání americké centrální banky z minulého týdne už trhy zpracovaly a během včerejšího dne se nic zásadního nestalo, co by mohlo trhy vyvést z míry. Kalendář ekonomických informací byl v podstatě prázdný a nepřišel ani žádný komentář někoho z čelních představitelů ECB či Fedu.

Foto: Public Domain

Dnes by situace mohla být o něco zajímavější. Budou totiž zveřejněny indexy ZEW a Ifo, které jsou schopny s velkou mírou pravděpodobnosti mapovat budoucí chování národohospodářských agregátů. Německý Ifo index hodnotící současnou ekonomickou situaci by měl podle ekonomů o něco vzrůst. Tento nárůst by měl být doprovozen i zvýšením indexu hodnotícím očekávání stejně jako u indexu ZEW. Tento index byl na počátku roku ovlivněn zvýšenou tržní volatilitou, ale zveřejněná data a uklidňující se trhy by měly přispět k opětovnému růstu tohoto indexu.

Na obou březích Atlantiku pak také dnes budou zveřejněny indikátory nákupních manažerů PMI, které by s výjimkou Francie a PMI indexu zpracovatelského průmyslu měly buď stagnovat či lehce poklesnout.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.