Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries zavedl novou infrastrukturu založenou na technologiích VMware

14:14 | E V | Diskuze

Kunovická společnost Aircraft Industries, jediný český výrobce dopravních letadel s více než osmdesátiletou tradicí, zavedla tento rok novou hyperkonvergovanou infrastrukturu (HCI) založenou na technologiích VMware vSphere 6.7 a VMware vSAN Enterprise.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Nová infrastruktura pokrývá tři redundantní datová centra a kromě dostatečné výkonnosti a kapacity vyřešila i odolnost vůči krizovým stavům v jednotlivých datových centrech. Výrobní procesy v Aircraft Industries jsou nyní bezpečnější, rychlejší a přesnější a firma je navíc připravena na další rozvoj. 

„Firmy často řeší potřebu modernizace zastaralého podnikového datového úložiště a datového centra. Úvahy by ale měly jít směrem ke skutečné digitalizaci – jak IT může podpořit obchodní činnost firmy,“ vysvětluje Eliška Jirovská, Country Manager společnosti VMware pro Českou republiku a Slovensko. „Společnost Aircraft Industries se vydala právě touto cestou a nyní je díky své digitální infrastruktuře připravena na budoucnost. A pro případ potřeby má možnost snadno navýšit kapacitu s minimálními investicemi.“ 

Řešení VMware vSphere 6.7 a VMware vSAN Enterprise bylo implementováno jako součást nové digitální infrastruktury, která pokrývá tři redundantní datová centra. Kromě dostatečné výkonnosti a kapacity se navíc vyřešila odolnost vůči krizovým stavům v jednotlivých datových centrech jako je požár, výpadek elektrické energie nebo povodeň, a to bez nutnosti vytvářet složité disaster recovery procesy. Technologie vSphere a vSAN zefektivnily chod IT a zajistily bezpečnost klíčových dat společnosti. 

„Základním předpokladem bezproblémového provozu letadel je bezpečnost během výrobního procesu a její dostatečná kapacita. Bezpečnostní schopnosti a kapacita předchozí IT infrastruktury však byly značně omezené a bránily dalšímu růstu společnosti,“ shrnuje Pavel Struhár, vedoucí oddělení IT v Aircraft Industries. „Díky společnosti VMware je infrastruktura pro IT systémy bezpečnější a reaguje na potřeby společnosti.“ 

Velkou výhodou nové hyperkonvergované infrastruktury je také možnost individualizace výkonnosti a zabezpečení dat dle typu důležitosti IT systémů a aplikací bez nutnosti složité rekonfigurace či dodatečných investic. Díky tomu může firma reagovat na aktuální či budoucí potřeby. 

Společnost Aircraft Industries dodává svým zákazníkům letouny špičkové kvality umožňující bezpečnou, spolehlivou a včasnou leteckou přepravu osob i nákladu. Je to jediný český výrobce dopravních letadel s více než osmdesátiletou tradicí. V současné době zaměstnává přes 1000 lidí. Hlavní obchodní činnost zahrnuje vývoj, výrobu a prodej dvou typů turbovrtulových letounů L 410, jejich servis a údržbu. Firma také provozuje malé soukromé mezinárodní letiště a střední leteckou školu. Její letouny s úspěchem využívají soukromé letecké společnosti, vládní a nevládní organizace, vzdušné síly a aerokluby ve více než 50 zemích pěti kontinentů.

Zdroj:Václav Kotyk, EMC a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Gebrüder Weiss nainstaloval technologii Cargometer i v Syrovicích

Ilustrativní obrázek

Nejlepší firemní investicí je propojení lidí a technologií

Ilustrativní obrázek

Průzkum IDC pro Dell Technologies a VMware: Strategii pro budoucnost práce zatím úspěšně zavedlo jen 13 % českých firem

Ilustrativní obrázek

Technologie otevírají nyní novou éru výrobního průmyslu

Ilustrativní obrázek

Hlavní majitel největšího českého výrobce civilní letadel je na seznamu USA ruských oligarchů

Ilustrační foto

Kunovická firma Aircraft Industries chce v příštím roce vyrobit 12 letadelČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX navyšuje zisky po indexech PMI, MTU Aero Engines se propadá o 7 % po výsledcích za 2Q

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně v plusu

Ilustrativní obrázek

HSBC Reserve Managers – euro

Ilustrativní obrázek

HSBC Reserve Managers survey – čínský renminbi

Ilustrativní obrázek

Německé akcie posilují

Ilustrativní obrázek

Asie s výjimkou Číny ztrácela

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.