Které společnosti a sektory v USA nyní přidělávají investorům největší starosti?

09:22 | wa pe | Diskuze

Poslední korekce na amerických akciích připomenula investorům, že mnohaletý býčí trh nebude trvat věčně. Analytici Goldman Sachs proto vytipovali prostřednictvím analýzy obchodování s opcemi slabá místa na trhu v USA.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Analytici vycházeli z tříměsíčních put opcí, které investoři používají k zajištění se proti poklesu. Jejich obliba vzrostla především v posledních týdnech, kdy po letech došlo na trzích v USA k 10% korekci. Přestože se trhy z výprodejů poměrně rychle zotavily, volatilita se definitivně vrátila a v případě některých akciových titulů či celých sektorů platí investoři za zajištění prostřednictvím opcí vyšší prémium.  

Analytici Goldman Sachs konstatují, že nejvíce toto prémium vzrostlo v sektorech zdravotní péče, nezbytného spotřebního zboží, financích a v případě společností s malou tržní kapitalizací. „Fakt, že investoři jsou ochotni kupovat put opce, které v některých případech v posledním měsíci zdvojnásobily svou cenu, naznačuje obavy, že relativně nižší výkonnost může v těchto oblastech trhu přetrvat i v následujících měsících.“

Kromě sektorů však zvýšená nervozita panuje i v případě konkrétních akciových titulů na čele se Citigroup, JPMorgan, United Rentals, Illinois Tool Works a Amazon. Pokud trhy správně předpokládají, že tyto sektory a tituly budou během dalšího kola nejzranitelnější, pak mohou investoři svou expozici vůči nim výrazně omezit. Kontrariánský přístup ovšem naznačuje, že jsou to právě tyto akcie, které si během korekce povedou relativně lépe než zbytek trhu.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.