Které akcie v sektoru zdravotnické péče kupovat v roce 2016?

08:09 | wa pe | Diskuze

Pokud hodláte obohatit své investiční portfolio o akcie ze sektoru péče o zdraví, pak byste jistě měli vzít do úvahy tyto společnosti:

Foto: Public Domain

 

Bristol-Myers Squibb Co BMY

Rozmáhajícím se trendem je v poslední době personalizovaná medicína a individuální péče střižená na tělo konkrétní skupině lidí trpících specifickými zdravotními potížemi.

Jednou ze společností, která se v tomto ohledu chopila příležitosti je Bristol-Myers Squibb, jež vyvíjí imunoterapeutické postupy a přípravky založené na využití pacientovy vlastní imunity v boji proti rakovině. Jedním z nich je i lék Opdivo, který se již osvědčil jako efektivní léčba. Firma oznámila svůj záměr pokračovat ve vývoji personalizovaných léků s ještě vyšší přesností.

 

Pfizer Inc. PFE

Také Pfizer se snaží, aby mu na poli personalizované medicíny v příštím roce neujel vlak.

Pfizer nedávno začal spolupracovat s firmou Merck na vývoji imunoterapeutického léku určeného k léčbě sice vzácného, ale o to agresivnějšího neuroendokrinního nádoru. Pro jeho léčbu existuje pouze omezené množství léčiv, což by mělo Pfizeru pomoci se snáze prosadit a zároveň zvýšit zisky plynoucí z prodeje přípravku. Prozatím se lék setkává s dobrým přijetím.

Dalším důvodem proč příští rok věnovat svou pozornost Pfizeru je jeho chystaná fúze se společností Allergen, která by měla přinést jak snížení daňové zátěže, tak podstatně rozšířit paletu produktů tohoto farmaceutického giganta. Zároveň je třeba připojit varování před některými negativními faktory, které by mohly nepříznivě ovlivnit Vaši investici ve Pfizeru. Vášnivá debata se v poslední době rozhořela ohledně stanovení ceny jeho léku pro léčbu rakoviny prsu Ibrance a na chystanou fúzi s Allergen se zaměřili politici odhodlaní zamezit obcházení placení daní ve Spojených státech.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.