Které akcie potrestal brexit neprávem? V Morgan Stanley sestavili seznam příležitostí pro Vaše investice

14:01 | wa pe | Diskuze

Akcie napříč světovými indexy reagovaly na čtvrteční brexit mohutnými výprodeji a částečně zotavení přišlo teprve během včerejšího obchodování. Které akcie výprodeje potrestaly neprávem, a jsou tak ideálním cílem pro Vaše investice?      

Foto: iphonedigital

 

Takřka ze dne na den ze světa zmizela tržní kapitalizace ve výši více než 2 bilionů USD, některé odhady dokonce hovoří až o 3 bilionech. Zatímco mnoho investorů se bude z výprodejů po brexitu ještě delší dobu vzpamatovávat, jiní jsou již na lovu titulů, jejichž valuace je nyní díky brexitu výrazně níž, avšak zdravé fundamenty by brzy měly přinést zotavení. 

Záruky, že brexit bude pro akciové trhy pouze krátkodobým šokem a nepovede k dlouhodobému poklesu indexů a recesi světového hospodářství dnes samozřejmě nemůže nabídnout nikdo. Již před brexitem byl ekonomický růst a výnosy na vratkých základech, brexit tak dost možná byl jen katalyzátorem již nastoupeného trendu, to však teprve ukáže blízká budoucnost.

V Morgan Stanley jsou přesvědčeni, že mnoho akciových titulů zaznamenalo po brexitu mohutné ztráty navzdory zdravým fundamentům. Dobrým příkladem může být telekomunikační společnost T-Mobile US (TMUS), která působí čistě na trhu v USA a brexit by neměl její výkonnost bezprostředně ohrozit, přesto její akcie od pátku výrazně upisují. Stejně tak provozovatel kasín a hotelů, společnost Wynn Resorts (WYNN) v posledních dnech zažívá nepřízeň investorů, přestože počet jeho návštěvníků z Evropy nepřesahuje 1 % v resortech v Macau a 5 % v Las Vegas.

Jakmile opadne panika na trzích, tyto akcie by měly podle analytiků Morgan Stanley brzy zamířit vzhůru.

1.) Apple (AAPL, Tech30) 
2.) Google (GOOGL, Tech30) 
3.) Amazon (AMZN, Tech30) 
4.) Facebook (FB, Tech30) 
5.) IBM (IBM, Tech30) 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.