Které akcie radily nakupovat hvězdy investičního nebe na konferenci SALT v Las Vegas

19.05.2016 13:15 | wa pe | Diskuze

Ty nejlepší tipy pro Vaše investice od účastníků investiční konference SkyBridge Alternatives (SALT) v Las Vegas.

Foto: Richard Elzey

 

Prestižní investiční konference SkyBridge Alternatives (SALT) se dvakrát ročně účastní největší osobnosti ze světa financí i politiky. V minulých letech na ní jako řečníci vystoupili například slavný miliardář David Tepper, bývalý francouzský prezident Nicholas Sarkozy nebo dřívější izraelský premiér Ehud Barak a někdejší prezidenti USA , Bill Clinton  a George W. Bush. V následujícím přehledu najdete ty nejzajímavější tipy na investice v roce 2016.

 

Richard Chilton

Richard Chilton doporučuje do dalších sedmi let držet akcie Sherwin-Williams Co (SHW) vyrábějící barvy a nátěrové hmoty. Barvy a laky jsou dobrá branže a Sherwin-Williams jsou podnikem, který může vykázat organický růst i bez velkých kapitálových výdajů. 

Sherwin-Williams vykázal 7,4 % CAGR (složená roční míra růstu), 12,8 % EBITDA a růst volného peněžního toku 9,3 %. Společnost má také v běhu program zpětného odkupu akcií bez čerpání nových úvěrů.

Akciím Sherwin by měla pomoci i nedávná akvizice konkurenční Valspar Corp (VAL), která se zaměřuje na průmyslové nátěrové hmoty.

 

John Lykouretzos

John Lykouretzos, který v Hoplite Capital Management spravuje 2,8 miliardy USD se zaměřil na leteckou dopravu v USA. Předpokládá další pokles počtu pasažérů v dalších 36 měsících, a proto drží krátkou pozici na American Airlines Group Inc  (AAL).

Podle jeho názoru se blíží konci růst EBIT marží z posledních sedmi let a nyní je čeká návrat k dlouhodobým průměrům.  Poukazuje také na nové zaměstnanecké smlouvy s klauzulemi o garantovaném růstu mezd, které dále ukrají notný koláč ze zisků aerolinek.

Provozní náklady tradičních aerolinií jako Delta Air Lines Inc. či United Continental Holdings Inc jsou znatelně výše nežli u nových nízkonákladových společností jako Spirit Airlines Incorporated a Southwest Airlines Co. Tyto nové dravé společnosti jsou na nejlepší cestě nasadit úspornější leteckou flotilu a uzavírat znatelně výhodnější smlouvy se svými zaměstnanci, což ve výsledku dále ohrozí podíl zavedených aerolinek na trhu.

 

John Burbank

John Burbank spravující 4,1 miliardy USD v Passport Capital se rozhodl pro párový obchod s dlouhou pozicí na Tencent Holdings Ltd TCTZF a krátkou pozicí na iShares FTSE/Xinhua China 25 Index (ETF) FXI. Podle něj je současná P/E valuace holdingu mimořádně výhodná a navíc je 10 % jeho tržní kapitalizace tvořeno dalšími společnostmi, jejichž akcie vlastní.

Burbank je přesvědčen, že analytici pokrývající uvedené akcie nedostatečně oceňují pokračující monetizaci mobilní reklamy. Jeho odhady výnosů jsou o 30 % vyšší, než s jakými počítají analytici na Wall Street. 

Akcie Tencent Holdings v poslední době držely při zemi především obavy z dalšího makroekonomického vývoje Číny. Obzvláště významně zasahují především finanční sektor, který zaujímá asi 50 % tržní kapitalizace iShares FTSE/Xinhua China 25 Index (ETF) FXI, který se Burbank rozhodl shortovat.

 

Jim Chanos

Slavný shortař Jim Chanos na konferenci hovořil o rozplynutí snu o zemním plynu v USA.  Podle něj je současné směřování Cheniere Energy Inc postaveno na nepodložených nadějích a iluzích, proto se rozhodl na titulu otevřít krátkou pozici.

Investoři, kteří doufají v růst Cheniere Energy Inc, počítají se stoprocentní utilizací kapacit společnosti, kontrakty „ber nebo zaplať“ a poměrně nízkou cenou, za kterou je společnost schopna stavět nové kapacity. Chanos si však myslí, že i kdyby se všechny výše zmíněné předpoklady vyplnily, což jinak považuje za nepravděpodobné, stále jsou akcie Cheniere ve srovnání s obdobnou konkurencí předražené.

Společnost podle Chanose nepočítá s navýšením svých kapitálových nákladů na údržbu i přes stavbu nových produkčních kapacit. Další nutné úvěry zařadí Cheniere mezi ty nejzadluženější srovnatelné podniky na trhu a to se přitom její akcie obchodují i za dvojnásobnou cenu oproti konkurenci.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.