Které akcie nakupoval v prvním čtvrtletí miliardář Andreas Halvorsen?

09:46 | wa pe | Diskuze

Hedge fond miliardáře Andrease Halvorsena, Viking Global koupil mimo jiné akcie FANG za více jak 6 miliard USD.

Foto: Gerd Altmann

 

Viking Global uvedl v hlášení pro Komisi pro cenné papíry v USA, že v prvním čtvrtletí roku nakoupil přes 20 milionů akcií Facebook za cenu přibližně 2,4 miliardy USD. Za podobnou částku přes 2,4 miliardy USD fond nakoupil 3,4 milionu akcií Amazon a za 1,5 miliardy USD 2 miliony akcií Google. FANG čtveřici uzavírají akcie Netflix, kterých Halvorsen ve čtvrtletí koupil 8 milionů za 718 milionů USD.

Kromě nákupů akcií FANG Halvorsen učinil v prvním kvartále podstatné změny ve svém farmaceutickém portfoliu. Fond se kompletně zbavil svého podílu ve Valeant Pharmaceuticals a distribuční společnosti McKesson, naopak novou pozici fond otevřel na Lilly a DaVita.

V energetickém sektoru Halvorsen posílil své podíly ve společnostech těžících ropu a zemní plyn, Cabot, Encana a Gulfport, snížení se naopak dočkal akciový podíl v Pioneer Natural Resources.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.