Které akcie kupovat v příštím roce?

21.12.2016 20:44 | wa pe | Diskuze

Investiční manažer Bob Doll z Nuveen Asset Management prozradil, které akcie bude kupovat v roce 2017.

Foto: Public Domain

Podle něj bude rok 2017 chvílí pro investory, kteří sázejí na jednotlivé akciové tituly spíše než na celé indexy, sektory či jejich části. Nacházíme se v prostředí, kdy se hodnotovým akciím daří lépe než růstovým, malé společnosti mají lepší výsledky než velké, cyklické tituly mají vyšší výkonnost než defenzivní a navíc rostou úrokové sazby FEDu, to vše podle Dolla nahrává těm investorům, kteří si své akciové tituly pečlivě vybírají.

Akcie McKesson Corporation MCK a Express Scripts Holding Company ESRX doporučuje těm investorům, kteří hledají tituly s atraktivní valuací a velkým prostorem pro další růst. Zatímco akcie MCK ztratily od začátku roku 28 %, ESRX jsou za stejné období níže o 21 %.

V rámci technologického sektoru Doll upřednostňuje akcie VMware Inc. (VMW).

Investoři hledající expozici vůči spotřebnímu sektoru, by měli zabrousit do Mastercard Inc MA a Wal-Mart Stores, Inc. WMT. V případě aerolinek doporučuje United Continental Holdings Inc. UAL a Delta Air Lines, Inc. DAL.

Velké naděje jsou pro rok 2017 vkládány také do finančního sektoru, kde Doll doporučuje akcie Citigroup Inc. C nebo Bank of America Corp BAC, ačkoli opatrnější volbou by patrně byly akcie State Street Corp STT.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.