Které akcie kupovat, pokud Hillarry Clintonová letos zamíří do Bílého domu

11.07.2016 12:56 | wa pe | Diskuze

Prezidentské volby v USA se blíží. Které akcie budou dobrou příležitostí pro Vaše investice, pokud v boji o Bílý dům zvítězí Hillary Clintonová?

Foto: Marc Nozell

 

Výsledky předvolebních průzkumů z konce července naznačují, že demokratická kandidátka Hillary Clintonová vede nad svým republikánským rivalem Donaldem Trumpem o více jak 13 %, přičemž asi 20 % dotazovaných by nevybralo ani jednoho.

Až už jsou vaše osobní politické preference jakékoli, podívejme se společně, jak by byly ovlivněny jednotlivé sektory ekonomiky USA v případě, že poprvé v historii stane v listopadu v čele Spojených států amerických žena.

Letectví a obrana

Nedávné útoky v Orlandu a Dallasu naznačují, že Spojené státy samotné se stávají čím dál tím nebezpečnějším místem k životu, není tedy divu, že bezpečnostní otázky se staly jedním z hlavních témat letošních primárek. 

Hillary Clintonová několikrát jasně zdůraznila potřebu zvýšení výdajů na obranu a zajištění bezpečnosti. Celá řada analytiků je přesvědčena o tom, že by v případě jejího zvolení do úřadu preferovala mnohem aktivnější přístup k silovým řešením bezpečnostních rizik doma i v zahraničí. Vychází při tom ze zkušeností z jejího působení na pozici ministryně zahraničí USA v letech 2009–2013. V Deloitte Global předpokládají, že sektor obrany a letectví by měl v tomto roce růst o 3 %.

Jedna ze společností, které by měly profitovat na přílivu čerstvých dolarů do obrany je General Dynamic Corporation. Jedna z největších zbrojařských společností na světě zásobuje armádu USA širokou paletou výzbroje včetně ikonických tanků M1 Abrams a kdysi také stíhacích letounů F-16. V nabídce nechybí ani ponorky a pokročilé informační systémy. Asi 57 % veškerých tržeb společnosti obstarává vláda USA. Analytici společnosti Zachs Investment Research předpokládají, že General Dynamics Coroporation vykáze v tomto čtvrtletí zisk na akcii ve výši 2,3 USD.  Akcie společnosti se aktuálně pohybují na úrovni 19násobku zisků. Tržní kapitalizace General Dynamics je 41,61 miliard USD a své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí zveřejní 3. srpna 2016. 

Mezi zbrojními giganty nesmíme zapomenout také na Northrop Grumman Corporation. V souvislosti se snahou omezit náklady na letecké kampaně a zabránit vlastním ztrátám na životech používá armáda USA od invaze do Afghánistánu ve zvýšené míře bezpilotní letadla známé jako drony. Nothrop Grumman nyní největším dodavatelem těchto strojů americké armádě a již nyní je jasné, že proud objednávek jen tak neustane.

Skoro před rokem ohlásilo ministerstvo obrany USA, že počet letů dronů by se v dalších čtyřech letech měl zvýšit o 50 %, což si jistě vyžádá nákup nových strojů, součástek, zařízení, ale také další náklady na údržbu. Jediný MQ-9 Reaper stojí asi 56,5 milionu USD, zatímco MQ-1B Predator přijde na 20 milionů USD. Navíc bude umožněno používat tyto letecké prostředky nejenom letectvu USA, ale také pozemním silám, speciálním jednotkám a vládním kontraktorům.

 

Mezi dalšími doporučenými tituly mohou figurovat:

L3 Communications Holdings, Inc. (NYSE: LLL)

Lockheed Martin Corporation (NYSE: LMT)

Elbit Systems Ltd. (NASDAQ: ESLT)

Leidos Holdings, Inc. (NYSE: LDOS)

Raytheon Company (NYSE: RTN)

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.