Které akcie farmaceutických a biotechnologických společnost v říjnu ovlivní rozhodnutí FDA a výsledky klinických testů?

13:19 | wa pe | Diskuze

Rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA jsou pro farmaceutické a biotechnologické společnosti jedním z hlavních faktorů, které rozhodují o tom, jak si povedou jejich akcie na burze. Která rozhodnutí FDA a výsledky klinických testů léků nás čekají v říjnu?

Foto: Public Domain

Finanční ale i časové náklady na vývoj nových léčiv dosahují dnes horentních výšek a proces registrace nového léku je zpravidla zdlouhavý a pozitivní výsledek je vše jen ne zaručen. Z těchto důvodů jsou rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA v centru pozornosti investorů do farmaceutického sektoru.

V měsíci říjnu budou stránky odborných periodik plnit především zprávy z konference pořádané European Society for Medical Oncology (ESMO), která se uskuteční mezi 7. a 11. říjnem.  Všechny ostatní termíny z následujícího seznamu bohužel mohou ještě projít změnami.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.