Které akcie aktuálně nakupují manažeři hedge fondů?

10:28 | wa pe | Diskuze

Které akcie v současnosti zažívají největší zájem manažerů hedge fondů? 

Foto: Public Domain

 

Situace na americkém akciovém trhu nebyla od počátku roku pro většinu investičních manažerů příliš vůbec růžová. Podle výzkumné zprávy investiční banky JPMorgan překonalo v tomto období jen 38 % hedge fondů svůj benchmark, u fondu využívajících čistě kvantitativní modely, „quant funds“ to bylo dokonce jen 35 %. Ještě před rokem se jejich úspěšnost pohybovala na úrovních 49 %, repektive 57 %.

Z pohledu analytiků JPMorgan je důvod poměrně jasný, investiční manažeři neodhadli správně přechod trhů do fáze svědčící spíše hodnotovým, nežli růstovým titulům. Většina z nich předpokládala, že FED se letos uchýlí k několika kolům zvyšování svých úrokových sazeb a podle toho přeorientovali svá portfolia směrem k hodnotovým akciím. Ke zvýšení sazeb však nakonec nedošlo, naopak rally na ropě výrazně pomohla růstovým (momentum) akciím.

V JPMorgan sestavili seznam společností podle výše tržní kapitalizace, ve kterých nyní hedge fondy drží nejvyšší podíly.

zdroj:JPMorgan

 zdroj: JPMorgan

 zdroj: JPMorgan

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.