Která vodíková auta budeme na silnicích potkávat v příštích letech?

11:36 | wa pe | Diskuze

Ačkoli automobilový průmysl směřuje své investice především do elektromobilů, pozadu nezůstávají ani vozy s vodíkovými palivovými články.

Foto: Zero Emission Resource Organisation

Elektromobily mají výrazný náskok také v rozvoji potřebné infrastruktury. Ve Spojených státech dnes najdeme skoro 16 000 „čerpacích“ stanic pro auta na elektrický pohon avšak pouze 35 stanic pro dočerpání vodíků, více jak 30 z nich se přitom nalézá v Kalifornii. Auta na vodík však mají své nepopiratelné výhody. Baterie jsou dnes stále relativně nákladné, doba jejich nabití je dlouhá a dojezd elektromobilů na jedno nabití je stále pro mnoho spotřebitelů nedostatečný. V těchto ohledech vodík stále vítězí.

Které automobily s pohonem na vodík se již brzy chystají na silnice? 

Honda Clarity

Pronájem prvních vozů Honda Clarity začal v Kalifornii již na konci minulého roku. S dojezdem 589 km se jedná o dosavadního šampióna v kategorii automobilů s nulovými emisemi. Podle informací automobilky Honda je možné doplnit palivo vozu v rámci 3-5 minut.

zdroj: Soji Hitotose

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.