Kryptozima je u konce, bitcoin je do roku 2020 na nových maximech

15:15 | E V | Diskuze

Tom Lee je partnerem a ředitelem výzkumu v investiční společnosti Fundstrat Global Advisors a podle CNBC také jedním z kryptobýků.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Podle jeho názoru nyní „končí kryptozima a na bitcoinu je pravděpodobné, že se do roku 2020 dostane na nová historická maxima“. Minulý rok byl přitom pro kryptoměny „hrozný a dorazil na něj masivní medvěd“. Nicméně podle investora se hromadí důkazy, že toto období je u konce.

Mezi hlavní známky obratu řadí Lee technické indikátory vývoje na trhu s kryptoměnami, zobchodované objemy a také situaci v oblasti blockchainu. Již na počátku ledna si Lee a jeho tým všiml, že rostou „zobchodované objemy na blockchainu jako technologii, kterou někteří používají pro prodej a nákup bitcoinu“. K tomu prý dopomohl chaos ve Venezuele a Turecku, protože v těchto zemích „lidé ztrácí důvěru ve svou měnu a mohou se obracet k bitcoinu jako k její alternativě“.

Lee dokonce tvrdí, že zmíněné dvě země stojí za 30 % veškerého růstu zobchodovaných objemů na bitcoinu. „Lidé tam říkají, že nevěří místní měně, nevěří bankám a proto se otáčí k bitcoinu a následně rostou i objemy,“ řekl investor. K jeho optimismu pak přispívá i to, že se v dubnu bitcoin dostal nad dvousetdenní plovoucí průměr, což je „široce uznávaný býčí indikátor“.

Třetím důvodem k optimismu je pak průzkum společnosti Fundstrat provedený mezi over-the-counter brokery. Ten je podle Leeho důležitým ukazatelem postoje institucionálních investorů ke kryptoměnám. A nyní naznačuje, že klienti zvyšují svou aktivitu na kryptoměnách a roste zobchodovaný objem na jednoho klienta. To vše jsou „známky zlepšování fundamentu, technické stránky a růstu aktivity těch, kteří drží kryptoměny“.

Mezi další býčí indikátory řadí Lee klesající nabídku kryptoměn, posun v konsenzu u kryptobýků a nedávný zlatý kříž na bitcoinu, kdy se padesátidenní plovoucí průměr dostal nad dvousetdenní plovoucí cenový průměr. V neposlední řadě pak investor tvrdí, že růstu cen bitcoinu by mohl pomoci i vývoj na akciovém trhu. V minulosti totiž bitcoin reagoval na velké pohyby cen akcií a prý se dá čekat, že nakonec zareaguje na letošní vývoj na akciovém trhu.

Zdroj: CNBC

Zdroj:Kurzy.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Dominik Stroukal: Bitcoin si prožil zásadní rok

Ilustrativní obrázek

Kryptoměny – tři základní rizika

Ilustrativní obrázek

Jediná velryba stála za bull runem Bitcoinu v roce 2017, tvrdí badatelé

Ilustrativní obrázek

Ve Francii budou nově akceptovat BTC ve 25 000 obchodech

Ilustrativní obrázek

Bitcoinové cenové bubliny z dlouhodobého pohledu. Nastává panika?

Ilustrativní obrázek

Rakouský operátor akceptuje kryptoměnyČti více
Ilustrativní obrázek

Visa podporuje prodloužení projektu Česko platí kartou, na který nově dosáhnou i veřejné instituce

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.