Kraj spustil slevy na turistické cíle.

15:15 | E V | Diskuze

Od začátku června spustil Jihočeský kraj slevy na turistické cíle jako podporu cestovního ruchu.

Ilustrativní obrázek
Foto: PhotoPick

Druhá vlna podpory ve formě slevy na ubytování odstartuje v polovině měsíce. Jižní Čechy se jeví jako nejbezpečnější kraj pro trávení dovolené. Za celé období nákazy zde byl zaznamenán nejnižší počet nakažených. Také aktuální situace je na jihu Čech nejlepší v celé republice.

 

Jihočeští ubytovatelé i provozovatelé služeb jsou již připraveni na příjezd turistů. Vzhledem k aktuálním velmi nízkým číslům covidových případů i s ohledem na spuštěné slevy se jejich zájem o jižní Čechy očekává. Hoteliéři, restaurace a další provozy dodržují zvýšená hygienická opatření, jako jsou stojany s desinfekcí, nebo potřebné rozestupy v gastro-provozech. „Jižní Čechy považujeme za jedno z nejbezpečnějších míst pro trávení dovolené. Jednak v počtu nakažených, ale i proto, že Jihočeský kraj má nejnižší hustotu zalidnění a rozsáhlá přírodní území. V typicky velmi turisticky exponovaných lokalitách, jako je například Lipno nad Vltavou, Hluboká nad Vltavou, nebo Třeboň nebyl za celou dobu žádný nakažený,“ říká předseda destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko David Šťastný.

Za celé období bylo v jižních Čechách zaznamenáno 185 nakažených nemocí COVID-19, což je nejméně ze všech krajů. Aktuálně (k 2. 6. 2020) je zde evidováno jen 10 nemocných,“ uvádí ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, Ph.D. Zmíněných deset nemocných je v rámci kraje situováno pouze do dvou z celkových sedmi okresů. Ty nejvíce turisticky frekventované, tedy okresy České Budějovice a Český Krumlov, jsou v současnosti bez nákazy.

 

Slevy na jihočeské aktivity

V rámci podpory cestovního ruchu připravil Jihočeský kraj slevové vouchery pro všechny, kteří se v jižních Čechách ubytují na dvě a více nocí. Přímo na recepcích tak hosté mohou získat 50% slevu například na vstupy do ZOO, do muzeí a galerií, do rodinných sportovních areálů, nebo na půjčovny sportovního vybavení a řadu dalších aktivit. Nabídka je platná od začátku června a její kompletní přehled je zobrazen na webu leto.jiznicechy.cz. Druhou vlnu podpory spustí kraj 15. června, kdy budou moci ubytovaní uplatnit slevu 300 korun na osobu a noc. „Věříme, že turisté ocení situaci v našem kraji a zároveň budou respektovat dodržování potřebných opatření s ohledem na místní obyvatele,“ dodává hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Zdroj:Ing. Vojen Smíšek, Českobudějovicko-Hlubocko, z.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

10 důvodů, proč neotálet s koupí ojetiny

Ilustrativní obrázek

Bude v budoucnu BOZP řešit i naši duševní pohodu?

Ilustrativní obrázek

MONETA eviduje v záručních programech COVID téměř 1000 žádostí v objemu 1,99 miliardy

Ilustrativní obrázek

Každý desátý Čech má osobní zkušenost s prodejem nemovitosti pod cenou

Ilustrativní obrázek

Vyjádření Huawei k situaci ve Velké BritániiČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke společnosti Tesla

Ilustrativní obrázek

Německo otevřelo v plusu, v záporu pouze Continental

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region se ve středu obchodoval smíšeně

Ilustrativní obrázek

Německý DAX ztrácí 2 %

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v úterý oslaboval

Ilustrativní obrázek

Zlatý index: ČNB v červnu navýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.