Koupí Pfizer společnost Biogen, nebo Bristol-Myers Squibb?

10:17 | wa pe | Diskuze

Podle posledních spekulací se společnost Pfizer znovu chystá na větší akvizici, přičemž tentokrát by cílem měla být Bristol-Myers Squibb a její imunoonkologická léčiva. Alex Arfaei z BMO Capital Markets je přesvědčen, že koupě Biogen by pro Pfizer dávala mnohem větší smysl.

Foto: W4T

Nejenom, že v případě Bristol-Myers Squibb panují pochybnosti ohledně některých experimentálních imunoonkologických léků, ale akvizice Biogen by do portfolia Pfizer přinesla lék v pozdní fázi klinických testů Aducanumab proti Alzheimerově chorobě. V rámci neurologických terapií přitom Pfizer dlouhodobě zaostává, srovnatelná konkurence jako Eli Lilly, AstraZeneca či Merck chystají zveřejnit výsledky svých experimentálních léků proti Alzheimerově chorobě již mezi roky 2019 a 2020.

Aducanumab má podle analytika vyšší šanci uspět, jelikož současná testovací skupina se skládá z pacientů s Alzheimerovou chorobou odhalenou v její rané fázi. Kromě toho by Pfizer byla schopna lépe využít neurologická léčiva Biogen a dosáhnout výrazných provozních synergií v jejich kombinaci se svým lékem Lyrica.   

Arfaei je přesvědčen, že Biogen není pro Pfizer nutná akvizice, zároveň si však společnost nemůže dovolit zůstat v léčbě Alzheimerovy choroby pozadu. Valuace Biogen je navíc aktuálně snížená kvůli negativním zprávám souvisejícím s jejími terapiemi roztroušené sklerózy. Čistě jen aktiva Biogen související s Alzhemerovou chorobou analytick oceňuje na 10 miliard USD (45 USD na akcii), což je podle něj stále ještě střízlivý odhad vzhledem k potenciálním tržbám Aducanumab.

V BMO Capital Markets jsou přesvědčeni, že Pfizer má pro akvizici Biogen  přibližně 6–9 měsíců předtím, než budou zveřejněny předběžné výsledky testů Aducanumab v druhé polovině roku 2018 a výsledky třetí fáze klinických testů v druhé polovině roku 2019. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.