Koruna zpět u hranice kurzového závazku, zlotý a forint vůči euru beze změny

14.07.2016 09:24 | fa ra | Diskuze

Kurz koruny se včera vrátil do těsné blízkosti závazku centrální banky. Česká měna vůči euru posílila o dva haléře, a včerejší obchodování tak uzavírala na 27,02 CZK/EUR. Tento pohyb potvrdil, že nervozita po referendu o brexitu na domácím devizovém trhu vyprchává.

Foto: Web4Trader

Pohyby na ostatních regionálních měnách byly také mírné. Zlotý i forint nakonec proti euru skončily prakticky beze změn.

Včera nebyly publikovány žádné makroekonomické indikátory. Dnes však bude kalendář nabitější. Už dopoledne zveřejní ČNB květnovou statistiku běžného účtu, který podle našich odhadů vykázal přebytek 2,2 mld. CZK. Tržní konsenzus je výrazně pesimističtější, když předpokládá deficit ve výši 13,5 mld. CZK. Konečný výsledek bude záviset na objemu dividend, které z české ekonomiky v květnu odešly. Vliv na korunu by tento indikátor mít neměl – česká měna by měla setrvat poblíž hladiny 27 CZK/EUR.

Platební bilance a zahraniční obchod budou zveřejněny i v Polsku. I tam ale bude vývoj na trzích záviset spíš na globální náladě, než na těchto statistikách.

Česká swapová křivka včera poklesla na svém krátkém konci o 1 bb a na dlouhém o zhruba 2 bb.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.