Koruna před inflací lehce nervózní

12.07.2016 08:18 | fa ra | Diskuze

Na středoevropských devizových trzích se na úvod týdne žádný společný trend neprosazoval. Zatímco na polském zlotém jsou v pobrexitovské době stále patrné výprodejní tlaky, maďarský forint naopak i během včerejška mírně posiloval.

Foto: Web4Trader

Česká koruna byla včera tradičně nejméně volatilní měnou, když se její kurz nachází v blízkosti úrovně kurzového závazku. Přesto byla na domácím devizovém trhu patrná určitá ostražitost před dnešními inflačními čísly za červen.

V souladu s pohledem ČNB totiž i náš odhad ukazuje na nulový meziměsíční i meziroční růst červnových spotřebitelských cen. Poprvé po dvou letech by tak měla být inflace nulová. Zatímco ceny pohonných hmot vzrostly kvůli zdražení ropy a slušná domácí poptávka stála zřejmě i za růstem jádrových cen, ceny potravin podle týdenních šetření výrazně poklesly. Naše dlouhodobější prognóza ovšem ukazuje, že bychom se měli pohybovat v blízkosti lokálního dna. Zejména ve druhé polovině roku by inflace hlavně kvůli bazickému efektu měla zrychlit. Kromě inflace se dnes dočkáme červnových čísel z trhu práce. Podíl nezaměstnaných zřejmě v červnu dále klesl na 5,3 % z květnových 5,4 %. Nicméně hlavně díky sezónnosti. Je totiž zjevné, že po sezónním očištění už je míra nezaměstnanosti tak nízká, že prostor pro její výraznější pokles je limitovaný. Navíc se může projevovat určité zpomalení hospodářského růstu z prvních měsíců letošního roku.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.