Koruna opět u hranice intervenční hladiny

08:27 | fa ra | Diskuze

Kurz české koruny vůči euru včera po ránu sestoupil do pásma 27,02 – 27,025 CZK/EUR, kde se až na pár krátkodobých výjimek pohyboval celý den. Oproti minulým dnům se tak pravděpodobně na trh musela vrátit Česká národní banka a podpořit chráněnou hladinu 27 CZK/EUR.

Foto: Public DomainMaďarský forint během včerejšího dopoledne získával, aby pak odpoledne vše vrátil a v celodenním hodnocení nakonec ztratil 0,1 %. Polský zlotý pak včera ztratil 0,3 %. V Polsku byl dnes zveřejněn zápis z jednání měnového výboru centrální banky, na kterém už byli přítomni jeho noví členové. Polští centrální bankéři se v zápise vyjádřili, že současné nejistoty nahrávají stabilním sazbám. Do budoucna totiž v současné situaci vidí stoupající inflaci, kterou podpoří rostoucí dovozní ceny díky slábnoucímu zlotému. Stabilní růst HDP naopak podpoří růst jádrové inflace. Na dalším zasedání v březnu budou mít členové měnového výboru k dispozici nový ekonomický výhled, který by nemusel znamenat velkou změnu ve směřování měnové politiky.

Včerejšek žádná důležitá ekonomická data z regionu nepřinesl a jinak tomu nebude ani dnes. Trhy ovšem budou moci přemýšlet nad dnes citovaným prohlášení víceguvernéra Hampla. Ten včera na setkání s exportéry posluchače ubezpečil, že nemohou čekat žádné skokové posílení koruny po opuštění závazky. M. Hampl také není přívržencem zavádění negativní sazeb, proto jako další krok, kdyby se situace přiostřila a žádala si další opatření, vidí zvýšení hladiny kurzového závazku. Připustil dokonce, že si dokáže představit nějakou formu rozdávání peněz (helicopter money), které by mělo zvýšit inflaci.

Česká výnosová křivka včera snížila svůj sklon, když krátký konec asi o 2 body vzrostl a dlouhý konec si 2 body připsal. Eurový protějšek včera poklesl na celé své délce.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.