Koruna další den nad závazkem

08:46 | Redakce W4T | Diskuze

Koruna znovu obchodovala na slabších úrovních okolo 27,05 CZK/EUR, což je dobrá zpráva pro centrální banku, která tak nemusí vynakládat žádnou snahu na obranu svého kurzového závazku.

Foto: w4t

Žádné výrazné výkyvy jsme nezaznamenali ani v kurzech regionálních protějšků koruny. Maďarskému forintu se nedaří posílit pod úroveň 310 HUF/EUR, což pravděpodobně souvisí s opakovaným prohlášením centrální banky, že je připravena nadále uvolňovat měnovou politiku. Zastavilo se i posilování polského zlotého, který od konce ledna posílil o přibližně 3,4 %. Kurz zlotého se v současnosti pohybuje blízko úrovně 4,33 PLN/EUR.

Včerejšek žádné nové údaje ze středoevropských trhů nepřinesl. Ani dnešní kalendář není příliš zajímavý. Zveřejněny budou maďarské maloobchodní tržby za leden, které by měly zpomalit svůj růstu na 3,8 % y/y po prosincových 4,5 %. Potvrzen by měl být i tamní prosincový přebytek obchodní bilance ve výši 643 mil. EUR. Dnes se tedy dá očekávat klidné obchodování bez výraznějších trendů.

Česká swapová výnosová křivka včera nepatrně vzrostla na svém dlouhém konci.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.