Koruna by na zasedání ECB neměla reagovat

08:20 | fa ra | Diskuze

Středa byla na středoevropských trzích klidná. Kurz koruny vůči euru setrval u hodnoty 27,02 CZK/EUR, kterou v případě potřeby brání svými intervencemi ČNB. Zlotý i forint mírně posílily, což může souviset s nejistotou ohledně Turecka. Pro některé investory, kteří se orientují na rozvíjející se trhy, může v této době poskytovat středoevropský region bezpečné útočiště.

Foto: Web4Trader

ČSÚ včera zveřejnil červnovou dynamiku cen výrobců. Průmyslové ceny vzrostly v souladu s očekáváním o 0,3 % m/m především díky zdražování ropy v předchozích měsících. Meziročně jsou však stále o 4,4 % níže. Zajímavý byl vývoj cen v zemědělství. Poprvé od začátku roku totiž ceny zemědělských producentů zastavily svůj pokles, když vzrostly o 1,0 % m/m. V meziročním porovnání ale klesly o 6,4 %. Dopad včerejších údajů do spotřebitelské inflace bude jen velmi mírný a v příštích měsících ho může více než vykompenzovat zastavení růstu cen komodit.

Dnes je kalendář regionálních údajů prázdný. Nejdůležitější událostí bude zasedání ECB, první od britského referenda. Neočekáváme však žádnou výraznou reakci české měny. Koruna by až do konce kurzového závazku, který očekáváme v Q3 16, měla setrvat těsně nad úrovní 27,00 CZK/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.