Konsorcium vedené KKR usiluje o koupi Bharti Infratel and Indus Towers

22:35 | Ne Ro | Diskuze

Konsorcium v čele se společností KKR (KKR) vede jednání o velké transakci. Snaží se za 11 miliard USD koupit Bharti Infratel and Indus Towers, světově největší společnost bezdrátové infrastruktury.

Foto: Mark Finney

Konsorcium představuje skupinu potenciálních kupců, mezi nimiž lze najít Canada Pension Plan Investment Board, Abu Dhabi Investment Authority a GIC Singapore.

Nejprve by ale společnost Bharti Infratel and Indus Towers musela vykoupit 58% podíl Indus Towers, který nyní vlastní jiné společnosti, a sice Idea Cellular, Providence Equity Partners a Vodafone (VOD). Konkrétně Vodafone by si rád ponechal 8-10% podíl s cílem svézt se na možném budoucím růstu popisované společnosti.

Následně by konsorcium vedené společnosti KKR navýšilo svůj podíl v Bharti Infratel a stalo by se jediným velkým akcionářem této společnosti (z nynějších 10 % na 40-45 %).

Je tu však dodatečný problém. O něco podobného jako konsorcium KKR mohou usilovat i jiné společnosti, třeba SBA Communications (SBAC).

Akcie konkurenčních majitelů telekomunikačních věží mírně oslabily: SBA Communications (SBAC), American Tower (AMT), Crown Castle International (CCI).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.