Komunikace ve firmách opět migruje do online prostředí

13:13 | E V | Diskuze

V důsledku bezpečnostních opatření zavedených v boji proti koronaviru se zásadně mění i mezilidská komunikace, která se masivně přesouvá do online světa.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Potvrzuje to například i výrazný nárůst stažených aplikací určených k firemní či soukromé komunikaci a tento trend se se zhoršující situací vrací. Po létě je mezi nejstahovanější aplikace na českém Google Play znovu WhatsApp, Microsoft Teams či Google Meet.

S vyhlášením nouzového stavu v březnu tohoto roku se velké množství firem uchýlilo k práci z domova, snížily počet zaměstnanců na pracovišti, či jinak změnily běžný pracovní režim. Lidé omezili i osobní kontakt s rodinnými příslušníky. Aplikace WhatsApp patřila i na konci roku 2019 k celosvětově nejstahovanějším a v Čechách byla ještě začátkem tohoto roku s Facebook Messengerem jednou z nejstahovanějších aplikací v Google Play určenou výhradně ke komunikaci. S vyhlášením nouzového stavu ji však doplnily další jako Microsoft Teams, Zoom či Google Meet a mezi deseti nejlepšími se udržely až do května.

Firmy si pro své řízení a interní komunikaci musely zvolit řešení, které usnadní pracovním týmům komunikaci i přístup ke všem souborům. Mezi Čechy se nejvíce používalo řešení od Microsoftu, bylo čtvrtou nejstahovanější aplikací. Trend potvrzuje i Richard Baar, CEO společnosti Daktela: „Během trvajících bezpečnostních opatření se na nás začaly obracet desítky našich klientů, abychom integrovali Microsoft Teams do našeho multikanálového rozhraní. Před pandemií jsme nic takového nechystali, nicméně jsme na situaci promtně reagovali a v současné době už integraci testujeme u několika klientů.“

Rozvolnění pravidel v květnu se dotklo i firem, některé obnovily původní režim a poptávka po aplikacích umožňující snazší komunikaci pro početné skupiny se snížila. Whatsapp a Facebook Messenger během léta mezi nejlepšími zůstaly, ale doplnily je aplikace na předpověď počasí či Mapy.cz. Znovuzavedení vládních opatření ale dovedlo některé zaměstnavatele k obnovení krizového režimu, což vrátilo komunikační aplikace jako Microsoft Teams zpět mezi nejstahovanější nástroje.

„Situace na jaře donutila naše klienty k přesunu většiny zaměstnanců na práci z domova. Museli tak celý systém práce překlopit do on-linu během několika dní. Při komunikaci naráželi na řadu překážek a nejlepším řešením pro ně byl program Microsoft Teams. Integrací do Daktely mají nyní k dispozici veškeré funkce telefonní ústředny, chatu, mohou pořádat videohovory, sdílet soubory nebo telefonovat. Díky tomu mají vše na jednom místě i se záznamy,“ vyjmenovává plusy Baar.

 


Daktela

Vyvíjí a provozuje jednu z největších VoIP cloudových infrastruktur v CEE regionu, na kterou se každý den spoléhá více než osm set firemních zákazníků. Sídlo Daktely je v Praze, ovšem své pobočky má již na Slovensku, v Polsku, ve Spojeném Království, v Dubaji a nově také na Filipínách.

Zdroj:Martin Šemík, Surikata PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Vliv pandemie na trendy v HR a fungování firem

Ilustrativní obrázek

Dlouhodobý homeoffice přesunuje stále více kancelářského vybavení do domácností.

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k diskriminaci žen

Ilustrativní obrázek

Práce z domova už není výsadou, manažerská praxe se ale musí přizpůsobit řízení zaměstnanců na dálku

Ilustrativní obrázek

Homeworking zvyšuje riziko zcizení firemních dat

Ilustrativní obrázek

Deset největších chyb na home officeČti více
Ilustrativní obrázek

Jednání zemí OPEC bylo odloženo o dva dny

Ilustrativní obrázek

David Slezák: Zlato, máš na to!

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k pádu turecké liry

Ilustrativní obrázek

Zásoby ropy vzrostly, její cena padá

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.