Komerční karty HSBC nyní v Evropě zahrnují platby v českých korunách a dalších osmi měnách

15:15 | E V | Diskuze

HSBC rozšířila své komerční karty v Evropě do devíti měn, aby firmám pomohla efektivněji spravovat platby za cestování, zábavu a nákupy u dodavatelů.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gyver Chang

Kromě eura, amerického dolaru a britské libry karty zahrnují platby v dalších šesti měnách včetně české koruny, dánské koruny, norské koruny, polského zlotého, švédské koruny a švýcarského franku.

Tímto rozšířením nabízí banka svým klientům jednodušší a flexibilnější placení: společnosti s provozovnami a dceřinými společnostmi v České republice, Polsku, Švýcarsku a severských zemích nyní mohou využít karty k placení v místní měně za pracovní cesty či pro platby dodavatelům a tím se vyhnout přirážkám spojeným s přepočtem kursu při placení cizí měnou. Firmy tak mohou konsolidovat své kartové platby v Evropě namísto toho, aby měly několik místních poskytovatelů karet.

„Chceme podpořit naše české klienty poskytováním produktů, které potřebují, v místech, kde je potřebují. Nyní nabízíme celou řadu produktů spojených s komerčními kartami v 26 zemích Evropy včetně České republiky a 43 zemích celosvětově. Díky této novince získají naši klienti větší přehled a kontrolu nad výdaji a mohou tak efektivněji spravovat provozní kapitál,“ říká Richard Keery, generální ředitel HSBC Česká republika.

Firmy podnikající v Evropě mají s komerčními kartami HSBC přístup k platbám ve výše zmíněných měnách prostřednictvím jediné smlouvy. Jejich zaměstnanci se dostanou k pohodlnému, zabezpečenému a široce přijímanému způsobu plateb v síti Mastercard®. Firmy získají přehled nad výdaji zaměstnanců a platbami dodavatelům. Klienti HSBC mohou pomocí dat o svých karetních výdajích dosáhnout vyšší procesní efektivity a sjednat lepší sazby u dodavatelů s přesnými informacemi o výdajích v reálném čase.

„Komerční karty jsou mezi klienty, kteří chtějí efektivní a bezpečný způsob správy každodenních výdajů, stále oblíbenější. Karty odstraňují potřebu hotovosti nebo šeků a zároveň nabízejí alternativní způsob, jak platit dodavatelům bez narušení cash flow. Automatické vykazování karetních transakcí navíc znamená, že zaměstnanci na služebních cestách nemusí manuálně nahrávat své nároky na výdaje, zatímco oddělení nákupu a finanční správy mohou používat stejná data ke sledování výdajů, dodržování zásad a k efektivnějšímu získávání zdrojů od dodavatelů,“ dodal Philip Fellowes, evropský ředitel pro globální řízení likvidity a hotovosti v HSBC.

Komerční karty HSBC zahrnují business-to-business produkty, jako jsou např. nákupní karta a virtuální karta pro obchodní závazky, a produkty pro zaměstnance na služebních cestách, jako např. firemní karty, lodge karta, palivová karta a virtuální karta pro cestování.

Zdroj:Dominik Ježek, Havas PR Prague
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Banka HSBC zvolena jedničkou v oblasti financování obchodu

Ilustrativní obrázek

HSBC snižuje cílovou cenu pro společnost O2 Czech Republic na 230 Kč z 235 Kč

Ilustrativní obrázek

Australská ekonomika v příštích dvou letech poroste díky globální podpoře

Ilustrativní obrázek

Šestice úžasných emerging markets

Japonská centrální banka snižuje nákupy vládních dluhopisů

Forex analytici z HSBC očekávají dvojí zvyšování britských úrokových sazebČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.