Komerční banka i po výsledcích drží nákupní doporučení pro akcie Pegas

26.05.2016 10:10 | Redakce W4T | Diskuze

Výsledky hospodaření Pegasu na provozní úrovni vesměs naplnily očekávání trhu, komentují výsledky Pegasu v KB. Tržby za první kvartál meziročně klesly o 9 % na 55,1 mil. EUR, ukazatel EBITDA dosáhl 11,6 mil. EUR, což bylo o 8 % méně. Za poklesem výnosů stály především meziročně nižší ceny polymeru, které se v současnosti stabilizovaly a pohybují se na dlouhodobých minimech. Solidní výsledky firmy však mají kaňku v podobě výrazně nižšího čistého zisku, který dosáhl pouze necelých 500 tis. EUR. Důvodem byly podle KB hluboké kurzové ztráty.

Foto: Pegas Nonwovens

 

Fakta a události:

(1) Objem produkce dosáhl 26 tis. tun, což je úroveň blízká rekordní výrobě, a v meziročním srovnání byl nižší pouze o 0,6 %. Kontrakty dohodnuté se zákazníky indikují plné využití letošní výrobní kapacity. (2) Podíl výrobků pro oblast hygieny činil na celkových výnosech ve Q1 16 87,8 % ve srovnání s 87,4% podílem o rok dříve. Prodeje mimo tuto oblast (zejména pro stavebnictví, zemědělství a zdravotnictví) dosáhly 6,7 mil. EUR, což představovalo 12,2% podíl na celkových výnosech. (3) EBITDA naplnila odhady managementu, meziroční pokles byl ovlivněn mechanismem přenesení cen vstupních materiálů, který byl v letošním prvním kvartále nevýznamný oproti výrazně pozitivnímu vlivu před rokem. EBITDA marže se zvýšila o 0,2 pb na 21,1 %. Management potvrdil svůj stanovený cíl na úrovni 43 až 49 mil. EUR. (4) Celkové investice dosáhly 2,2 mil. EUR, z čehož 1,7 mil. EUR bylo využito zejména na avizovanou výstavbu nových skladů. Management potvrdil svůj výhled na kapitálové výdaje ve výši 25 mil. EUR. Z této částky by zhruba pětina měla představovat investice do údržby, zbytek pak na sklad a rozšíření výrobních kapacit. Rozhodnutí zda by nová linka měla být vystavěna v ČR nebo Egyptě ještě nepadlo. (5) Čistý dluh se ke konci prvního kvartálu meziročně snížil o 1,1 % na 147,6 mil. EUR. V poměru vůči ukazateli EBITDA dosáhl 3,41násobku (3,7 ke konci 2015). Snížení tohoto poměru souviselo zejména se schopností společnosti generovat vysoké volné cash flow a ukončením programu zpětného odkupu akcií.

 

Potenciální dopad na předpovědi:

EBITDA za první kvartál byla jen nepatrně nižší oproti našemu očekávání. Naše výhledy tak necháváme v platnosti, tj. očekáváme celoroční EBITDA na 45,4 mil. EUR.

 

Potenciální dopad na cílovou cenu a doporučení:

Výsledky hospodaření za Q1 16 hodnotíme celkově neutrálně, přesto určitým zklamáním je výše čistého zisku, která může vést k mírným tlakům na pokles ceny akcií. Nadále držíme naše nákupní doporučení.

 

Očekávané události:

Dnes se uskuteční konferenční hovor ke zveřejněným údajům.  Výsledky hospodaření za druhý kvartál letošního roku budou oznámeny 25. srpna.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.