Komentáře Maria Draghiho oslabují euro

08:28 | fa ra | Diskuze

Euro včera proti dolaru oslabilo o 0,8 % na úroveň 1,115 USD/EUR, když prezident ECB Mario Draghi potvrdil odhodlání ECB dále uvolnit měnové podmínky v eurozóně. Zatímco evropský hospodářský růst je podle Draghiho nadále solidní, rizika plynou z vývoje v rozvíjejících se ekonomikách a z turbulencí na trzích.

Foto: Public Domain

Preferovaným nástrojem ECB zůstává program odkupu aktiv, Draghi však zároveň vyzval k fiskálním reformám. Tyto výroky jsou v souladu s výhledem SG, že ECB na svém březnovém zasedání prodlouží kvantitativní uvolňování až do konce roku 2017 (stejně jako tendry dlouhodobé likvidity TLTRO) a sníží depozitní sazbu o 10 bb na -0,4 %.

Zatímco zřejmě většina efektů těchto očekáváných kroků je už v tržních cenách započítána, včerejší komentáře ukázaly pokračující odhodlání Maria Draghiho dodat eurozóně měnový stimulus, což je (prozatím) v kontrastu s vývojem ve Spojených státech, kde se očekává „jen“ odložení dalšího zvyšování sazeb Fedu. To by mělo v dlouhodobější perspektivě nahrávat hodnotě dolaru vůči euru.

Dnes budou trhy sledovat především německý únorový ZEW index důvěry finančních trhů v ekonomiku. Kvůli současné nejistotě by hlavní složka indexu, očekávání aktivity za šest měsíců, měla oproti lednu výrazně poklesnout. Naopak zlepšení se očekává v USA u indikátoru ekonomické aktivity ve státě New York. Dolar by tak mohl najít podporu i z krátkodobého hlediska.

Jednat bude také německý ústavní soud o legálnosti programu OMT Evropské centrální banky.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.