Komentář k výsledkům: CME (Koupit, 12m cíl = 5,2 USD)

16:16 | B Z | Diskuze

Ziskovost roste, otevírá se prostor pro dividendu

Ilustrativní obrázek
Foto: Aspen.PR

Výsledky: Naše odhady za druhý kvartál patřily spíše mezi ty konzervativnější. Zveřejněné výsledky nově zahrnují také Slovinsko. Děje se tak v návaznosti na lednové odstoupení CME od prodeje tohoto segmentu. Tržby vzrostly o 0,9 % na 183,6 mil. USD a jejich struktura odhalila pozitivní příspěvek především České republiky. Ziskovost CME tak pokračovala v růstovém trendu z roku 2017 i ve druhém kvartále 2019 díky pozitivním makroekonomickým podmínkám, expanzi reklamního trhu a snižování programových nákladů. OIBDA se zvýšila o 20,5 % na 73,3 mil. USD. Čistý zisk dosáhl 44,1 mil. USD, což představuje meziroční nárůst o 69,4 %.

Hlavní trendy: (1) Tržby nejvíce zvýšil český segment, kde došlo k meziročnímu růstu o 5,5 % (64,4 mil. USD), následovaný Slovenskem, kde tržby vzrostly o 2,0 % (27,3 mil. USD). Celkově byl však růst tržeb ve čtvrtém kvartálu pomalejší než námi očekávaná 4,0 %. (2) Největší podíl na tvorbě OIBDA má Česká republika, a to 40,3 %. Na druhém místě je Rumunsko, které přispělo 31,5 %. Velmi pozitivně překvapil vývoj OIBDA na Slovensku a v Rumunsku, kde došlo k meziročnímu růstu o 119,0 % na 8,6 mil. USD, respektive 40,3 % na 7,9 mil. USD. Celková OIBDA marže meziročně vzrostla z 33,4 % na 39,9 %. (3) Vývoj čistého zisku je pozitivně ovlivněn nižšími programovými (pokles z 80,0 mil. USD v Q2 18 na 70,4 mil. USD v Q2 19) a úrokovými náklady (pokles z 12,4 mil. USD v Q2 18 na 7,7 mil. USD v Q2 19). (4) CME ve druhém kvartále umořila dalších 40 mil. EUR (přibližně 45 mil. USD) dluhu, čímž došlo k snížení poměru čistého dluhu vůči OIBDA na 2,6násobek z 3,5x ke konci loňského roku.

Dopad na předpovědi, cílovou cenu akcie a doporučení: Společnost dosahuje potřebné ziskovosti a tvorby cash flow, které jsou dobrými předpoklady pro pokračování plánovaného snižování zadlužení. CME prolomilo hranici 2,75násobku poměru čistého dluhu vůči OIBDA, což si stanovilo jako okamžik pro zahájení vyplácení dividendy, popřípadě spuštění zpětného odkupu akcií. Celkově tak finanční výsledky spolu s pokračujícím snižováním zadlužení hodnotíme pozitivně. Ponecháváme nákupní doporučení s cílovou cenou v platnosti. Očekávané události: V 15h CET se uskuteční konferenční hovor ke zveřejněným údajům. Výsledky hospodaření za třetí kvartál 2019 by měly být zveřejněny na konci října.

 

Zdroj:Jiří Kostka, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 20.8.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 20.8.2019

Ilustrativní obrázek

Esteé Lauder přináší výsledky za 4QFY19; největší růst v Péči o pokožku a v Asijsko-pacifickém reg.

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: PFNonwovens; Home Depot; Kohl's; L Brands; Salesforce.com; HP

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Bond Weekly: 19.8.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Smíšené asijsko-pacifické indexy: RBA uvolní měnové podmínky, pokud bude zapotřebí

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza při úterním ránu na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street výrazně posílily

Ilustrativní obrázek

TradeFio – prodej 100 ks CVS

Ilustrativní obrázek

Wall Street roste

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy v zelených číslech; Trump nevěří brzké dohodě, čínská CB nakročila k dalšímu stimulu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.