Kofola oznámila prodej 100% podílu v Hoop Polska (+komentář analytika)

16:14 | S L | Diskuze

Kofola dnes definitivně oznámila odchod z polského trhu, když prodává 100% podíl ve firmě Hoop Polska společnosti ZMB Capital. Cena transakce činí 13 750 000 eur.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Nápojářská společnost Kofola dnes na svých webových stránkách oznámila, že prodala 100% podíl ve společnosti Hoop Polska polskému výrobci minerálních vod ZMB Capital. Cena transakce dosahuje 13 750 000 eur, což je v souladu s původním prohlášení Kofoly o tom, že cena nebude nižší než 13 milionů eur. 

ZMB tak díky transakci přebírá celou firmu Hoop včetně výrobního závodu v Kutně, ochranných známek ke klíčovým značkám, zaměstnanců i distribuční sítě. V transakci není zahrnutý uzavřený výrobní závod v Grodzisku Wielkopolském, který byl převeden do společnosti Premium Rosa a je v současnosti nabízen k prodeji. Z polských aktiv si Kofola dle předpokladů společnost Premium Rosa ponechává.

„Jak jsme již komentovali dříve, opuštění ztrátového polského byznysu kvitujeme. Dnes upřesněná prodejní cena ve výši 13,75 mil. EUR (v přepočtu cca 352 mil. Kč) nakonec ještě vylepšuje původní dojem, jelikož první zprávy indikovaly spíše cenu blíže hranici 13 mil. EUR. To, že si Kofola na polském trhu ponechává společnost Premium Rosa je podle našeho názoru logickým krokem, jelikož se jedná sice o menší, ale perspektivní a konkurenceschopná aktiva generující dle našich odhadů do tržeb přes 100 mil. Kč ročně a do EBITDA kolem 10 mil. Kč,“ doplnil analytik Fio banky Jan Raška.

 

Zdroj: Kofola; Bloomberg

Zdroj:František Mašek Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 6.6.2019

Ilustrativní obrázek

Dividenda Kofoly ČeskoSlovensko v roce 2019 a dalších letech

Ilustrativní obrázek

Kofola se dnes na BCPP obchoduje poprvé bez nároku na dividendu

Ilustrativní obrázek

Pražská burza po otevření oslabujeČti více
Ilustrativní obrázek

Amerika po otevření posiluje

Ilustrativní obrázek

Alibaba navrhuje split akcií v poměru 1:8

Ilustrativní obrázek

Akcie německé aerolinky Lufthansa se utápí hluboko v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Sektor konopí jako investice

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.