Kofola ČeskoSlovensko: zajímavé body z konferenčního hovoru s managementem společnosti

13:37 | E V | Diskuze

Na dnešním konferenčním hovoru s analytiky Kofola potvrdila letošní výhled EBITDA na úrovni 1080 mil. Kč, což by byl nárůst z loňských 1011 mil.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Kč (toto číslo obsahuje ztrátovou polskou divizi Hoop, očištěno o tuto divizi, jež byla letos v březnu prodána, pak loňská EBITDA dle aktuální prezentace činila 1057 mil. Kč). Potvrzení výhledu hodnotíme pozitivně. Po slabším 2Q 2019 totiž nebylo zcela zjevné, zda se podaří prognózu naplnit. Je však patrné, že příznivá čísla za 3Q 2019 horší 2Q kompenzovala a navíc ponechání výhledu indikuje růstový závěr roku.

Debata se týkala i nákladů na cukr (sladila) v příštím roce. Podle našeho názoru vyzněla poměrně optimisticky. Management Kofoly sdělil, že zhruba 50 % spotřeby cukru na česko-slovenském trhu na rok 2020 bylo zajištěno za letošní nízké ceny (cca 240 – 270 EUR/t), zbytek pak bude průběžně realizován za spotové ceny, které se dle finančního ředitele Pavla Jakubíka nadále pohybují nad hladinou 400 EUR/t. Vedle toho pak bylo managementem zmíněno, že náklady na tzv. izoglukózu (sladidlo a jedna ze složek celkových nákladů na cukr) by mohly být v roce 2020 mírně nižší. Z celkového pohledu sice Jakubík naznačil meziroční růst nákladů na cukr, nicméně aktuální pohled je dle něho více optimistický než se zdálo v předešlých letošních kvartálech. Z našeho pohledu poměrně významný hedging za letošní příznivé ceny dává signál, že námi předpokládaný negativní dopad do EBITDA za rok 2020 ve výši cca 90 mil. Kč by se nemusel zcela naplnit.

Dále se rozebírala situace kolem nákladů na PET lahve, které zejména v prvním letošním pololetí vytvářely negativní tlaky do ziskovosti. Ve 3Q 2019 již však zaznamenaly mírný pokles a podobný vývoj lze dle Kofoly očekávat i ve 4Q 2019.

Zdroj:Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Kofola ČeskoSlovensko: odhady hospodaření za 1Q 2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX se po otevření v plusu obchoduje na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně

Ilustrativní obrázek

Wall Street v úvodu oslabuje

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření hledá směr

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v pátek oslaboval

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabuje

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.