Klienti MONETA Money Bank utratili v povánočních výprodejích o 15 % více než loni

15:45 | E V | Diskuze

V období mezi Božím hodem a Novým rokem utratili klienti MONETA Money Bank na internetu a v kamenných obchodech necelých 727 milionů korun

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Což je 15%[1] nárůst oproti loňským výdajům v období povánočních výprodejů. Transakcí kartou na internetu bylo provedeno celkem 1,1 milionu, přičemž 45 % z nich bylo potvrzeno otiskem prstu, Face ID nebo PIN kódem díky aplikaci Smart Banka. Nejvyšší částka jednorázově uhrazená chytrým telefonem nebo hodinkami činila 100 000 korun.

Povánoční výprodeje spouští kamenné i internetové obchody každoročně 25. prosince. Klienti MONETA Money Bank, kteří neodolali povánočním slevám, nejvíce nakupovali v supermarketech, na čerpacích stanicích nebo v obchodech s elektronikou. Nejvíce peněz utratili v obchodě Alza.

Kreditními a debetními kartami zaplatili klienti MONETA Money Bank téměř 663 milionů korun a více než 64 milionů korun bylo uhrazeno bezkontaktně mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami prostřednictvím služeb Apple Pay a Google Pay nebo služeb Garmin Pay či Fitbit Pay.

Transakcí kartou na internetu bylo mezi zákazníky banky za dané období provedeno celkem 1,1 milionů, z nichž 45 % bylo potvrzeno prostřednictvím aplikace Smart Banka. „Uživatelům aplikace Smart Banka jsme už v listopadu loňského roku jako jedni z prvních výrazně usnadnili nakupování tím, že platby mohou potvrzovat jednoduše otiskem prstu, Face ID nebo PIN kódem. Bezproblémovost, s jakou naši klienti přijali nový způsob ověřování, nás mile překvapila. Po dvou měsících od spuštění možnosti chytrého ověřování, je touto formou uskutečněna již každá druhá platba,“ říká Zuzana Filipová, mluvčí MONETA Money Bank.

Klienti MONETA Money Bank platili kartou v týdnu po Štědrém dnu také v zahraničí. Nejvyšší částky uhradili ve Velké Británii, Německu a Irsku.[1] Pokud se porovnají nárůsty objemu transakcí v případě vybraných segmentů, kde jsou v rámci povánočních výprodejů zaznamenávány nejvyšší tržby (např. elektronika, potraviny, nábytek, oblečení, sportovní oblečení, obuv nebo hračky), nárůst oproti loňským výdajům je více než 8%.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Prodeje aut a operativní leasing

Ilustrativní obrázek

Události v EU - Brexit

Ilustrativní obrázek

Qerko pokrylo 80 % stravenkového trhu.

Ilustrativní obrázek

Češi letos tráví dovolenou v tuzemsku

Ilustrativní obrázek

MŽP a Svaz měst a obcí ČR potvrzují: Zařízení značky Samsung lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech bez výjimky

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cestovnímu ruchuČti více
Ilustrativní obrázek

Růsty v Praze pokračují

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se po otevření v plusu obchoduje na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevírá v plusu

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 10.8.2020

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.