Klidnější den před zítřejším zasedáním ECB

08:14 | fa ra | Diskuze

Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu.

Foto: Web4Trader

Trhy primárně čekají na zítřejší zasedání ECB. Z regionu se dočkáme slabších polských dat z průmyslu a maloobchodu, ukončeno by mělo být dlouhé období deflace spotřebitelských cen.

Béžová kniha ohodnotí aktuální situaci v americké ekonomice z pohledu centrálních bankéřů

Dnešní globální ekonomický kalendář nepřináší žádná zásadní data, která by kurz eura vůči dolaru významnějším způsobem ovlivnila. Za eurozónu se dočkáme pouze srpnové stavební výroby, odpoledne pak z USA zářijových statistik o počtu nově zahájených staveb a vydaných stavebních povolení. Zajímavější budou až naše večerní hodiny, kdy bude v USA publikována Béžová kniha Fedu. Američtí centrální bankéři v ní ohodnotí aktuální ekonomický vývoj v jednotlivých distriktech Fedu. Bude se tak jednat o další střípek do mozaiky toho, zda centrální bankéři v USA ještě letos přistoupí ke zvýšení sazeb. My i trh s tímto krokem počítáme na prosincovém zasedání FOMC, tedy až po amerických prezidentských volbách.

Americká inflace povyskočila a podpořila tak dolar

Akcelerace inflačního vývoje v USA podpořila americkou měnu. Vůči euru si tak dolar včera polepšil z ranních kotací u 1,102 USD/EUR k 1,098 USD/EUR na přelomu evropské a americké seance. Meziroční dynamika spotřebitelských cen zrychlila ze srpnových 1,1 % na zářijových 1,5 % a dostala se tak na nejvyšší hodnotu za poslední dva roky. A i když v jádrové složce inflace za očekáváním spíše zaostala, čísla jsou konzistentní s očekáváním vyšších dolarových sazeb na prosincovém zasedání FOMC. Trh kalkuluje s pravděpodobností zvýšení sazeb do konce roku ve výši 63 %.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.