Kiwi ve volném pádu po politickém setkání RBNZ; Švýcarský frank stoupá!

11:48 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Kiwi agresivně kleslo, RBNZ si udržela holubičí tón, zatímco frank přinesl značné zisky, protože se obchodníci v prostředí geopolitických napětí obrátili na bezpečné měny. Konflikt USA se Severní Korejí eskaluje, ale dolar ignoruje jak negativní politiku, tak i optimistické ekonomické údaje a pokračuje v obchodování smíšeně oproti všem hlavním měnám.

Foto: JFD Brokers

Kiwi ve volném pádu po politickém setkání RBNZ

Rezervní banka Nového Zélandu nechala oficiální hotovostní sazbu beze změny na úrovni 1,75% a guvernér Wheeler uvedl, že měnová politika zůstane po určitou dobu stabilní. V době oznámení se NZD / USD vyšplhal na 0,7370, ale ihned své zisky zase smazal. Centrální banka revidovala pokles krátkodobého inflačního výhledu a opětovně zmínila, že pro hospodářský růst je zapotřebí nižší měna, která stačí kiwi výrazně níže.

NZD / USD - Technický výhled

Novozélandský dolar oproti americkému dolaru od rána prudce klesá a snaží se dosáhnout doporučeného cíle na úrovni 0,7261. NZD / USD klesl dnes o více než 1% a blíží se k další úrovni podpory na 0,7200. Nicméně náš návrh je cíl lehce nad touto úrovní, protože 0,7200 je významnou psychologickou bariérou. Tento týden začal s medvědím pohybem po odrazu z 200-ti týdenní SMA a cena klesla pod 50-denní SMA.

Technické ukazatele krátkodobého časového rámce potvrzují nedávnou klesající tendenci, protože oba poklesly. MACD oscilátor se pohybuje blízko své střední linie, zatímco ukazatel RSI směřuje na jih pod úroveň 50 do negativního území.

NZD/USD

Švýcarský frank stoupá!

Švýcarský frank využívá robustních vítězných období, protože geopolitické napětí nutí obchodníky se obracet k bezpečnějším měnám. USA a Severní Korea pokračují ve slovní válce, která odrazuje investory od amerického dolaru. Navíc nejnovější akce Švýcarské národní banky pro švýcarský frank versus euro otevřely cestu pro další obchodování CHF.

EUR / CHF - Technický výhled

Dvojice EUR / CHF klesla od 4. srpna o více než 1,4% a dosáhla 31měsíčního maxima 1,15375. Po agresivním nákupním zájmu dvojice vytvořila dvoutýdenní vítězné období a skončila jedním negativním. Navíc se cena rozvíjí v blízkosti 23,6% úrovně Fibonacciho retracementu posledního velkého dlouhodobého vzestupného pohybu, s low na 1,0630 a high na 1,15375. Druhá významná úroveň, která se nachází v blízkosti cenové bariéry 1,1320, se zdá být významnou překážkou pro obchodníky, protože cena pod ní nedokázala ukončit den.

Pokud tedy cena klesne pod 1,1320, otevře dveře pro úroveň 38,2% Fibonacci blízko 1,1190. Na denním časovém rámci jsou tři jednoduché klouzavé průměry podporovány scénářem pro býčí pohyb. V případě odrazu na 1.1320 se cena opět zvýší na 1.15375. MACD a RSI klesají v pozitivním území po pullbacku v přeplněné zóně. MACD klesl pod svou spouštěcí linii, zatímco RSI se obchoduje blízko úrovně 50.

EUR/CHF

U.S. Dolar ignoruje politický a ekonomický vývoj

Americký dolar byl v pondělí a v úterý ráno obchodován smíšeně oproti všem hlavním měnám, ale obchodníci očekávají, že americké CPI v pátek měnu posune. Zdá se, že měna krčí rameny nad politickými i ekonomickými zprávami. Velkoobchodní zásoby zaznamenaly v červnu největší zisk za šest měsíců, když vzrostly o 0,7% oproti očekávání o 0,6%. Navíc revidovali údaj z předchozího měsíce na 0,6%, z předchozích 0,4%. Produktivita nezemědělských podniků vzrostla v měsících od dubna do června o 0,9%, výše v porovnáním s 0,1% v prvním čtvrtletí roku.

USD

USD / CAD - Technický výhled

Komoditní měnový pár začal býčí korekci po silném výprodeji na úrovni odporu 1.3795. Pár USD / CAD se zastavil, když klesl na 1,2415, což se překrývá s 200-týdenní SMA a dosáhl psychologické úrovně 1,2700. Nárůst nad výše uvedenou úroveň vtlačí cenu do blízkosti 50denního SMA na 1,2835. Kromě toho tento pár dosáhl za tento měsíc zisku téměř 2% a tento měsíc se očekává více vzestupného pohybu.

Z technického hlediska tři jednoduché klouzavé průměry (50, 100 a 200) na denním grafu klesají a snaží se potkat s cenou. I přes to indikátor RSI stoupá a překonává úroveň 50, zatímco MACD oscilátor se pohybuje výše uvnitř záporné oblasti a přeskočil nad svou spouštěcí linii.

USD/CAD

Co dnes sledovat

Ve Spojeném království se odhaduje, že průmyslová produkce zůstane v červnu na úrovni -0,2%. Předpovídá se, že národní výrobní produkce za stejný měsíc klesne o 0,7% meziměsíčně oproti předchozím 0,4%. Kromě toho v USA vyjde index cen výrobců za červenec a týdenní údaje o nezaměstnanosti.

UK

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.