Kingston Technology stojí v čele dodavatelů modulů DRAM

14:14 | E V | Diskuze

Společnost Kingston Technology Europe Co LLP figuruje v nejnovějším žebříčku sestaveném DRAMeXchange, divizí analytické společnosti TrendForce, jako největší dodavatel modulů DRAM na světě.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Podle TrendForce si Kingston s odhadovaným podílem 72,17 procenta stále udržuje pozici jedničky na trhu. Tento výsledek posiluje postavení společnosti Kingston jako předního dodavatele modulů DRAM pro třetí strany. Kingston se tak stal vítězem hodnocení TrendForce za rok 2018 již po šestnácté v řadě.

Zpráva TrendForce uvádí, že spotové ceny zůstávaly v 1. polovině roku 2018 vysoké, a dokonce překonaly smluvní ceny více než o 20 procent. Průzkum dále ukazuje, že i přes rostoucí úroveň zásob a snižování cen ve 2. polovině roku 2018 byli výrobci modulů stále schopni dosahovat velkých příjmů a zisku. Na trhu je možné pozorovat některé výrazné trendy a faktory růstu, mezi něž patří stoupající popularita online streamování médií, nejnovější technologický vývoj internetu věcí a přechod na služby datových center a cloud computingu.

„Může se zdát, že analýzy společnosti TrendForce jsou pro Kingston možná až příliš příznivé, nicméně odpovídají trajektorii růstu společnosti ve všech jejích obchodních segmentech,“ uvedla Iwona Zalewska, obchodní ředitelka sektoru DRAM v Kingston EMEA. „V roce 2018 jsme dokázali vyrobit paměťové produkty, včetně DRAM, SSD a vestavěných řešení, s celkovou kapacitou přes 14 bilionů MB. Toto ohromné množství, mimořádně dobré podmínky a hodnocení společnosti TrendForce posilují postavení a význam celé naší společnosti v tomto oboru.“

 

Následující tabulka od TrendForce představuje 10 předních dodavatelů modulů DRAM:

Zdroj:Jiří Olšanský, Taktiq
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Apple a Dell se připojují k nabídkové ceně od Bain za čipovou divizi Toshiba

Bain oznámil, že se k jeho nabídce na čipovou divizi firmy Toshiba připojil i Dell a další technologické firmyČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Produkce plastů láme rekordy.

Ilustrativní obrázek

Poptávka po ropě vzroste v tomto roce nejslaběji od roku 2011, informuje EIA

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a vývoji na trhu s ropou

Ilustrativní obrázek

Pohonné hmoty zlevňují.

Ilustrativní obrázek

Čínská poptávka po ropě kvůli koronaviru poklesla o 20 %; Saudská Arábie zvažuje snížení těžby

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.