Kavárny Starbucks slaví 45. narozeniny

29.03.2016 21:19 | fa ra | Diskuze

První provozovna největšího světového kavárenského řetězce Starbucks (SBUX) byla otevřena v Seattlu před 45 lety, 30. března 1971. Ve svých provozovnách nabízí firma kromě kávy či sendviče též posezení v pohodlných křeslech, noviny ke čtení či zdarma hudbu ke stažení z internetu. V Praze je nyní více než deset poboček.

Foto: Web4Trader

 

V některých kavárnách si návštěvníci poslechnou hudbu a káva se podává v ekologickém kelímku se zelenobílým kulatým logem. Starbucks vymýšlí i vlastní typy kávy, například frappuccino (našlehanou kávu s ledem).

Americký kavárenský gigant, který koncem ledna 2008 otevřel první kavárnu v České republice, se od řetězců rychlého občerstvení liší jakousi klubovou atmosférou. Kavárny jsou pojmenované podle postavy z knihy Bílá velryba (Moby Dick) od Hermana Melvilla.

Firmu Starbucks založili tři američtí vzdělanci: učitel angličtiny Jerry Baldwin, učitel historie Zev Siegl a spisovatel Gordon Bowker v roce 1971 v Seattlu jako obchod s kvalitní zrnkovou kávou a vybavením pro její přípravu, samotná káva se v něm ale nevařila. Změna nastala v roce 1987, kdy firmu Starbucks prodali Howardovi Schultzovi, který již provozoval kávový řetězec Il Giornale. Ještě v témže roce otevřel první Starbucks mimo Seattle - ve Vancouveru a Chicagu. Dnes jsou tyto kavárny roztroušeny ve více než 65 zemích.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.