Kaufland svým zaměstnancům poděkuje odměnou ve výši 55 milionů korun

14:41 | E V | Diskuze

Stejně jako v jarních měsících, i v druhé vlně pandemie koronaviru přichází obchodní řetězec Kaufland s poděkováním svým zaměstnancům v tomto nelehkém období.

Ilustrativní obrázek
Foto: Kaufland

Všem zaměstnancům na prodejnách, distribučních centrech a masozávodě vyplatí mimořádnou odměnu v celkové výši 55 milionů korun. Pro zaměstnance to znamená částku až 4000 korun navíc.

„Velice si vážíme obrovského pracovního nasazení našich zaměstnanců, jak zajišťují neustálou dostupnost zboží a každý den umožňují zákazníkům pohodlné a bezproblémové nakupování. Mimořádnou odměnou jim chceme za toto jejich enormní úsilí poděkovat,” říká generální ředitel Kauflandu Stefan Hoppe. Jedná se již o druhou takovou investici – hned v prvních týdnech pandemie v březnu vyplatil Kaufland zaměstnancům odměny v celkové výši 50 milionů korun.

Finanční bonus však není jediným nadstandardním benefitem, který Kaufland v těchto náročných dnech interně poskytuje. Na podporu imunity mají všichni zaměstnanci na prodejnách k dispozici zdarma čaj, med, citrón, zázvor i čerstvé ovoce. Nově až do konce února 2021 budou denně dostávat vitamín C ve formě tablet. „Zdraví našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě a chceme je tímto způsobem maximálně chránit a podpořit,” vysvětluje Stefan Hoppe.

Kaufland dbá také na to, aby svým zaměstnancům neustále vytvářel co nejbezpečnější a nejpříjemnější pracovní prostředí. Hned v prvních dnech pandemie na jaře zavedl celou řadu přísných hygienických opatření. Byl prvním obchodním řetězcem u nás, který u pokladen a informací instaloval ochranná plexiskla a na podlaze vyznačil doporučené dvoumetrové rozestupy. Všechna opatření obchodní řetězec zachoval po celou dobu pandemie a v jejím průběhu je ještě optimalizoval. Zmíněná plexiskla tak budou do konce listopadu vyměněna za nová, ještě bezpečnější. Všichni zaměstnanci v provozu mají k dispozici ochranné pomůcky jako jsou roušky, ochranné rukavice a dezinfekce. Pokladní navíc obdrží speciální dotykové rukavice.

Společnost Kaufland chce dopřát svým zaměstnancům v tomto náročném období i dostatečný odpočinek a nevyužije možnosti otevření prodejen na státní svátek v době nouzového stavu. Všechny prodejny Kaufland tak zůstanou 28. října uzavřeny.

 


O společnosti Kaufland:

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 134 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává více než 23 500 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1 300 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.

Zdroj:Jiří Uhlíř, Relative PR & Consultancy, s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Vliv pandemie na trendy v HR a fungování firem

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k diskriminaci žen

Ilustrativní obrázek

Homeworking zvyšuje riziko zcizení firemních dat

Ilustrativní obrázek

Tři čtvrtiny zaměstnanců se už nechtějí vrátit k tradičnímu stylu práce jako před pandemií

Ilustrativní obrázek

Diverzita se stává neodmyslitelnou součástí českého IT, bez jasné strategie ale může firmu poškodit

Ilustrativní obrázek

Stanovisko KZPS ČR k jednání vládyČti více
Ilustrativní obrázek

Jednání zemí OPEC bylo odloženo o dva dny

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela růstem

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie dnes rostly

Ilustrativní obrázek

Světové akcie se v listopadu přibližují k historicky nejlepšímu měsíčnímu výsledku

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po zahájení obchodování na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy uzavřely pondělní obchodování ve značných ztrátách

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.