Karty bez CVC vítá většina platících, kteří je vyzkoušeli, ukázal průzkum od Twista.

14:41 | E V | Diskuze

Většina Čechů si svůj CVC kód pamatuje z hlavy, případně nemá problém si jej najít v aplikaci nebo internet bankingu.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Vyplývá to ze zjištění fintechu Twisto, který provedl průzkum na 320 respondentech z řady jeho uživatelů. Twisto se v průzkumu snažilo vypátrat, zda je identifikační trojčíslí pro uživatele na kartách důležité – v září totiž uvedlo na trh nové karty od společnosti Marqueta, které právě CVC kód nezobrazují. Ukázalo se, že většina platících, která karty bez CVC kódu vyzkoušela, nemá s touto novinkou problém – naopak ji většinou považuje za bezpečnější. Podle zakladatele Twista Michala Šmídy jde o další podstatný krok v evoluci placení.

 

71 % oslovených lidí souhlasí s tím, že umístění CVC kódu mimo kartu je bezpečnější. 65 % si jej dokonce vybaví zpaměti, 79 % respondentů pak nevadí, když si jej jdou zjistit nebo zkontrolovat do mobilní aplikace či internet bankingu. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Twisto, který zkoumal vztah uživatelů k novým kartám bez CVC kódu, jež mají k dispozici už od září letošního roku.

 

CVC patří do aplikace

Viditelný CVC kód na kartách považujeme za přežitek, který zvyšuje riziko zneužití karty cizími osobami. A jak se ukázalo, převaha našich klientů uvažuje stejným způsobem. Ti, kteří si novinku vyzkoušeli, ji hodnotí zejména kladně nebo neutrálně. Jen necelá čtvrtina oslovených by si přála, aby CVC kód na kartách zůstal viditelný,“ říká Michal Šmída, CEO společnosti Twisto.

 

To je však v případě Twista minulostí. Ačkoliv staré bílé karty od Wirecardu budou fungovat až do poloviny listopadu, od září má většina zákazníků nové karty, které CVC kód neobsahují. Přesunul se na bezpečnější místo – tedy do uživatelské aplikace. Kromě toho jsou nové karty vhodné pro zrakově handicapované díky speciálnímu výřezu, tzv. blind notch, který pomáhá nevidomým lépe s kartou manipulovat. Revoluční novinkou je pak možnost nenechat si kartu vystavit vůbec, ale užívat ji pouze ve virtuálním režimu. Twisto je totiž jedna z mála společností na světě, která si takovou funkci může dovolit – a to díky prestižní certifikaci Digital First od Mastercardu.

 

Ještě před pár lety bylo pro mnohé lidi nepředstavitelné, že by měli platit jinak než v hotovosti. Stejně tak se dnes mnohým lidem může zdát zvláštní mít kartu bez CVC kódu. My jsme však přesvědčení, že jde jen o další přirozený mezník v nevyhnutelné evoluci placení. Na trojčíslí zobrazené přímo na kartě budeme jednou vzpomínat s podobným pocitem jako na obrovskou sumu bankovek v peněžence – tedy jako na přežitek, který zbytečně zvyšuje riziko krádeže,“ míní Šmída.

Zdroj:Jarda Průcha, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Hity letošních Vánoc budou herní konzole, drony a mobilní telefony.

Ilustrativní obrázek

Jednání zemí OPEC bylo odloženo o dva dny

Ilustrativní obrázek

Zájem o virtuální prohlídky vzrostl o 250 %. Realitní trh se snaží nasytit poptávku

Ilustrativní obrázek

Zoom Video Communications zveřejnil výsledky za 3Q, výnosy meziročně vzrostly o 367 %

Ilustrativní obrázek

Jak mohou podnikatelé eliminovat dopady koronavirové krize?

Ilustrativní obrázek

Bleskovka - HDPČti více
Ilustrativní obrázek

Facebook koupil softwarovou společnost Kustomer

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela růstem

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela kladně

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 1.12.2020

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie dnes rostly

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 1.12.2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.