Kam zamíří akcie AMD po čtvrtletních výsledcích?

15:36 | wa pe | Diskuze

Společnost Advanced Micro Devices Inc. se v úterý po uzavření trhu chystá zveřejnit své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Jak budou reagovat akcie AMD?

Foto: Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine

V posledních sedmi čtvrtletích AMD svými výsledky vyrovnala, případně překonala odhady trhů, ne vždy však poté následovalo posílení akcií společnosti. Klíčovou otázkou nyní bude, nakolik jsou současná očekávání tržeb z nově uvedených produktů již zohledněna v ceně akcií AMD.

Podle analytiků také bude hrát značnou roli vývoj na trhu grafických karet kupovaných k těžbě kryptoměn, především pak ethereum. To jen v letošním roce posílilo o takřka 3000 %. Ethereum úspěšně odolává specializovaným těžebním zařízením ASIC, těžaři tak využívají především grafické karty od Nvidia a právě AMD.  Christopher Rolland z Susquehanna Financial Group je přesvědčen, že podíly obou společností na trhu s GPU vhodnými pro těžbu kryptoměn jsou zhruba vyrovnané. Pro druhé čtvrtletí odhaduje, že tržby z tohoto segmentu trhu dosáhly v případě AMD 150 milionů USD. Analytik ponechává pro akcie AMD investiční doporučení „Neutral.“

S napětím očekává výsledky prodejů nových produktů Rick Schafer z Oppenheimer. Jedná se především o procesory Ryzen pro osobní počítače, procesory Epyc pro servery a grafické procesory Vega. V případě procesorů Ryzen analytik očekává slabší poptávku kvůli oslabení trhu s osobními počítači v Číně a rozvojových trzích. Procesory Epyc také v posledním čtvrtletí pravděpodobně nezískaly výraznější tržní podíl, již v roce 2018 by však mohly podle něj dosáhnout 3 %.  Analytik doporučuje na titulu „Hold.“

Vzhledem ke střednědobému výhledu tržeb a zisku vidí nyní akcie AMD jako dostatečně oceněné analytici MKM Partners. Ti na titulu zachovávají investiční doporučení „Neutral“ s cílovou cenou 13 USD.

Podle agentury FactSet 24 předních analytických týmů v průměru očekává, že AMD vykáže za třetí čtvrtletí zisk na akcii ve výši 8 centů, což je v meziročním srovnání o 3 centy více.  O něco optimističtější je crowdsource analytická platforma Estimize, jejíž členové očekávají v průměru 9 centů zisku na akcii. Tržby by podle FactSet měly dosáhnout 1,51 miliardy USD ve srovnání s 1,31 miliardy za stejné období minulého roku.  Estimize očekává v průměru 1,53 miliardy USD. 

Akcie AMD letos posílily o 22 %, vedly si však hůře nežli index výrobců polovodičů HLX Semiconductor, který letos rostl o 36 %. Investoři by měli mít na paměti, že akcie AMD se v reakci na zveřejnění hospodářských výsledků tradičně vyznačují vysokou volatilitou. Z 32 předních analytických týmů jich má 10 pro akcie AMD investiční doporučení „Overweight“ či „Buy,“ 17 zachovává doporučení „Hold“ a pouze 5 doporučuje „Sell.“ Průměrná cílová cena na titulu činí 14,27 USD. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.