Jste pověrčiví? V pátek třináctého začíná výsledková sezóna

09.01.2017 15:53 | Ka Ří | Diskuze

Tento týden dojde v USA k zahájení další výsledkové sezóny. Tradičně býval považován za neoficiální start report společnosti Alcoa, která však po listopadovém rozdělení firmy s hospodařením trh seznámí až 24. ledna.

Foto: Public Domain

Investoři tedy budou prvotně s napětím sledovat reporty velkých finančních korporací v čele s Bank of America, JPMorgan a Wells Fargo. Ke zveřejnění dojde v pátek 13. ledna před otevřením zámořských trhů. Finanční sektor patřil od prezidentských voleb k hlavním tahounům na Wall Street, když se kurzově posunul výše o zhruba třetinu.

Očekávání trhu dle Reuters:

 

Z jednotlivých sektorů by právě finance měly zaznamenat největší meziroční růst zisků. Dle Reuters se očekává nárůst o 15,7 %. V souhrnu společnosti z indexu S&P 500 by ziskovost měly zvýšit o 6,1 %.

Hospodářské výsledky z větších firem v týdnu představí ještě KB Home Delta Air Lines, BlackRock či PNC Financial Services.

Ocenění akcií na Wall Street

I přes solidně vyhlížející růst zisků se z historického hlediska zdají být nyní akcie na Wall Street drahé. Kurzově v sobě zahrnují především spekulace na pozitivní dopady kroků nadcházející nové Trumpovi administrativy. Dle Reuters se ve vztahu k zatím letos očekávaným ziskům obchodují za 17násobek. V posledních 10letech to však byl v průměru jen 14násobek. 

Černý pátek třináctého?

Kromě finančních výsledků mohou v pátek 13. ledna trhy hýbat i významná makrodata. Čína by měla zveřejnit údaje o prosincovém zahraničním obchodu, který by měl s menší intenzitou navázat na překvapivě silný růst z předcházejícího měsíce. V USA statistici zveřejní například údaje o maloobchodu a produkčních cenách.

Zatímco zhruba poslední tři týdny byly pro akciové trhy v USA a především v Německu nezvykle klidné a málo volatilní, nadcházejí dny již mohou být v jiném gradu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.