JPY a globální měnové války

12.04.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Hlavním příběhem FX trhů je sveřepé posilování JPY. Silnější jen spustil záplavu verbálních intervencí japonských představitelů (na to je Japonsko zvyklé). Ministr financí Aso znovu zopakoval známé volání po nutných krocích proti FX pohybům a označil současný pohyb jenu za "nežádoucí". Tajemník kabinetu Suga se zapojil do potyček a oznámil, že pohyby JPY nejsou založené na ekonomických ukazatelích a pokud to bude nutné, zasáhne.

Foto: IvanWalsh.com

USDJPY se dokázal stabilizovat kolem hodnoty 108,00, ačkoli další pokles vypadá zajímavě. Japonské únorové a březnové údaje ministerstva financí naznačily, že japonský přebytek se v únoru zlepšil. Mezi výsledky jsou náznaky, že poptávka japonských domácích investorů po cizích aktivech podle týdenních údajů o pohybu portfolia roste. Březnové výsledky naznačily, že japonští investoři nakoupili 5.47trilionů ¥ v zahraničních cenných papírech po předešlém masivním nákupu za 4.91 trilionů ¥ (investoři nakoupili zahraniční dluhopisy za 5.2 trilionů ¥). I přes zájem o odliv JPY, protože investoři uvolnili obchody carry (nikoli korporátní zajištění, jak se spekulovalo).

Očekávali jsme, že oficiální japonská rétorika zvládne zvýšit uzavírání na 105,00. Jasný efekt dopadu silného JPY na dovozní ceny téměř zamezuje japonským stratégům bojovat s dezinflací. Dalším stupněm je měnová válka Sice se tváříme, že nápady centrální banky mnoho analytiků zaskočily, alw jsme přesvědčeni, že hranice BoJ pro USDJPY je blíž 100 - 104. Především prohlášení premiéra Abeho tento týden naznačilo, že politika by se měla "zdržet náhodných intervencí na FX trzích" a za druhé, důvěryhodnost BoJ je už zpochybněna.

Pokud jde o ovlivnění ceny jenu, jsou analytici společnostii Swissquote přesvědčeni, že BoJ už dlouho chybí skutečné nástroje na účinné oslabení JPY. Vzhledem k oslabené důvěryhodnosti BoJ mají verbální intervence jen omezený vliv na trh a neúčinná přímá FX intervence důvěryhodnost banky jen dál poškodí.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.