Jižní Korea: snížení sazeb stále na cestě

08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Od začátku roku jihokorejský won silně posiloval proti americkému dolaru, protože investoři dál usilují o větší zisky v prostředí s nízkými sazbami.

Foto: Public Domain

Jihokorejská ekonomika překonala ve druhém čtvrtletí většinu svých kolegů, protože meziročně rostla solidním tempem 3,2% (proti očekávaným 3.0%), zatímco míra nezaměstnanosti klesla v červnu z předchozích 3.7% na to 3.6%.

BoK tedy na červencovém zasedání vyčkávala a nechala repo sazbu po červnovém snížení o 25 zb na 1.25% .

Na první pohled je to hezký obrázek, ale její výhled není tak růžový, protože vývoz klesl v červenci meziročně o 10.2% ve srovnání s -2.7% v červnu a mediánem výhledu -6.7%. Dovoz se meziročně snížil o 14% (proti očekávaným -10.5% a předešlým -8%). Obchodní přebytek potom klesklna 7,8 miliard dolarů proti mediánu výhledu 8,2 miliary a červnovým 11,5 miliard dolarů.

Celkově výsledky naznačují, že současné posilování wonu zatížilo export na pozadí čínského zpomalení. Zpráva o červencovém zasedání BoK naznačila, že MPS čeká na další známky týkající se dopadu předešlého snížení sazeb, než znovu přistoupí ke snížení. Protože centrální banky po celém světě dál uvolňují monetární politiku a Fed zřejmě ještě nějakou dobu zůstane mimo hru, BoK možná nebude mít jinou možnost, než se zapojit do měnové války a snížit repo sazbu, aby zabránila dalšímu posilování KRW. Navíc minulý týden zveřejněné údaje o inflaci ukázaly, že cenový tlak zůstal utlumený, a CPI se stále snaží dostat k cílovým 2%. Hlavní CPI vykázal meziročně 1,6% a minul dohodnutých 1,7%.

Swissquote

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.