Jedno zvýšení Fedu v roce 2016

13:51 | Swissquote Ltd | Diskuze

Výsledky zasedání FOMC z minulého týdne a následná reakce trhu, včetně výprodeje dluhopisů a USD posílily naše přesvědčení, že Fed zvýší sazby o 25 zb v roce 2016 jen jednou. Za nejpravděpodobnější termín pro zvýšení považujeme prosinec, o něco nižší šance na jedno zvýšení je v listopadu. Obchodní terminologií řečeno to naznačuje, že téma monetární divergence bude dál vytlačováno.

Foto: 401(K) 2012

Tón zasedání FOMC byl převážně opatrný ohledně domácích i mezinárodních podmínek. Protože Fed nezabouchl dveře červnovému zvýšení, pokračující zmínky o o riziku sníženi inflace v kombinaci se zpomalováním americké ekonomické aktivity (a stále tlumeném mezinárodním pozadí) naznačuje, že zpomalující se tempo cenových tlaků snížilo očekávání (dosaženo snížením FF vstřebávání).Výhled Fedu stále naznačuje pro rok 2016 dvě zvýšení, ale považujeme to za málo pravděpodobné. Problém je následující: aby se výhled dvou zvýšení sazeb ukázal jako přesný, Fed by musel dát okamžitě najevo, že červnové zvýšení je možné, jinak riskuje spuštění extrémní volatility trhu. Náš pohled vychází částečně z nižší důvěry v příběh o oživení americké i globální ekonomiky, ale víc z událostí, které zatlačují potenciální směr do pozadí.

Není pravděpodobné, že Fed odpálí na dalších zasedáních několikanásobné zvýšení, protože komentáře naznačují trpělivou "postupnou" cestu ke zpřísňování. To naznačuje jako pravděpodobnější strategii zvýšení a čekání. Takže pro bezpečný posun cílové sazby na 1% v roce 2016 musí Fed jednat na červnovém zasedání. Červencové a zářijové zasedání nejsou tak dobrou volbou kvůli volatilitě vyvolané politickým děním. Červencové zasedání FOMC 26. až 27. července proběhne mezi sjezdy republikánů a demokratů, navíc týden předtím se bude konat klíčové referendum o brexitu. Zasedání 20.-21. září je příliš blízko americkým prezidentským volbám, jakékoli úpravy by mohly mít významné politické důsledky.

Pokud neuvidíme zvýšení inflace, potenciálně nastartované vyššími cenami ropy, nebo důkaz, že americký trh s bydlením není stabilní, k jedinému zvýšení o 25 zb dojde buď po zasedání 13.-14. prosince, nebo 1.-2. listopadu. Vzhledem k nejistým americkým výsledkům si nemyslíme, že by Fed riskoval důvěryhodnost, aby předběhl trh a zvyšoval v červnu. Ohledně USD zůstáváme medvědí, předpokládáme spíš ústup jako možnost přejít na rozvojové měny a měny spojené s komoditami. Je výmluvné, že volatilita spojená s FX v posledních dnech klesla. Pokud se náš předpoklad potvrdí, zbývají stále čtyři až pět měsíců na obchody cary s pohonnými hmotami.  

 

Swissquote.cz

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.