Jedna velká sázka na velký pohyb čínských akcií

14:40 | Ne Ro | Diskuze

Jeden obchodník si ve středu vsadil 2 milióny USD na velký pohyb iShares China Large-Cap ETF (FXI).

Foto: Tookapic

Jedním z největších středečních ETF opčních obchodů byl očividně simultánní nákup 40-strike FXI put opcí s expirací v červenci a 40-strike FXI call opcí taktéž s expirací v červenci. Na první pohled tento tah může znít poměrně zvláštně: nákup call opcí se totiž považuje za býčí transakci, zatímco nákup put opcí za medvědí. Koupení obou opcí současně zní nezkušeným uším divně. Nicméně jedná se o relativně běžný opční nákup zvaný "straddle". Kdo opce nakupuje si od straddle slibuje vydělat peníze v případě, že podkladové aktivum buďto výrazně posílí anebo výrazně oslabí. V tomto případě se obchodník rozhodl koupit 12 tisíc 40-strike put opcí s expirací v červenci za cenu 0,90 USD za akcii a současně s tím koupil taktéž 12 tisíc 40-strike call opcí s expirací v červenci za 0,45 USD za akcii. Pokud by si je podržel až do jejich expirace, hodnota za akcii tohoto opčního obchodu by jednoduše byla rozdílem mezi uzavírací cenou FXI ze dne 21. července a 40 USD. Vzhledem k tomu, že zaplatil celkem 1,35 USD za akcii neboli úhrnem 1,62 miliónů USD, jelikož každý kontrakt obsahoval právě 100 akcií, FXI musí uzavřít buďto pod úrovní 38,65 USD anebo nad úrovní 41,35 ve dni expirace 21. července. Potom bude obchodník z uzavřeného obchodu profitovat. Pokud by závěr FXI v onen den činil rovných 40 USD, což je docela nepravděpodobné, pak by obchodních přišel o celé prémium. Zmiňovaný obchodník se pravděpodobně pokouší vytěžit z poklesu cen opcí u FXI. 

FXI zahrnuje velké čínské akcie, obchodované na burze v Hong Kongu. Mezi největší komponenty FXI patří Tencent a China Construction Bank. V úterý se objevila zajímavá zpráva, dotýkající se především čínských akcií. Ze strany MSCI totiž přišlo oznámení, že se do indexu emerging markets přidalo několik akcií z pevninské části Číny. Akcie zalistované v Hong Kongu - jako ty z FXI - tvoří velkou komponentu indexu emerging markets MSCI a či iShares Emerging Markets ETF (EEM).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Opce jako všestranný nástroj

Ilustrativní obrázek

Ackman ukončil svou krátkou pozici v Herbalife

Ilustrativní obrázek

ETF zaměřené na kovy a těžbu zažívají rally

Ilustrativní obrázek

Binární opce: podvod, nebo příležitost?

Ilustrativní obrázek

Bývalý forex obchodník banky Barclays je obviněn z podvodu

Ilustrativní obrázek

Neznámý obchodník se vsadil, že bitcoin dosáhne v příštím roce hodnoty 50 000 USD

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.