Jediný graf dokládá, jak Uber a Lyft ničí tradiční taxi

11:48 | Ne Ro | Diskuze

Ano, podle dat zveřejněných Bank of America Merrill Lynch je tomu tak.

Foto: PROBrad Hammonds

Měsíční přehledy Bank of America Merrill Lynch týkající se plateb spotřebitelů kreditní či debetní kartou dokládají, že zatímco celkové množství těchto plateb za taxislužby či limuzíny prudce narostlo, objem plateb za služby tradičních taxislužeb a limuzín prudce poklesl. To naznačuje, že noví "narušitelé" tohoto sektoru ukořistili svůj podíl na trhu, uvádí Michelle Meyer z citované banky ve své středeční zprávě klientům.

 

Vydělává nepřítel pražských taxikářů Uber možná až příliš mnoho?

 

Společnost Uber byla založena v roce 2009 a společnost Lyft v roce 2012, nicméně v současné chvíli se zdá, že tradiční taxislužby zažívají zrychlující se odliv zákazníků, a sice ve prospěch nových služeb, které nabízejí právě tyto dvě společnosti. Mimoto, narušitelé jako Uber či Lyft a jim podobní změnily jak vidno způsob, jakým jsou lidé zvyklí platit za taxi, čili z tradiční hotovosti na platbu kartou, uvádějí data, zveřejněná bankou.

 

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch

 

Zdroj:bi, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.