Jeden z hlavních akcionářů Xerox požaduje po společnosti, aby zveřejnila podmínky své dohody s Fujifilm

11:50 | wa pe | Diskuze

Jeden z hlavních akcionářů Xerox, Darwin Deason vyzval vedení společnosti, aby zveřejnilo podmínky, za kterých je provozován společný podnik s Fujifilm zaměřující se na celou asijsko-pacifickou oblast.

Ilustrativní obrázek
Foto: Open Grid Scheduler

Deason v dopise představenstvu ze 17. ledna požaduje nezávislý audit strategické dohody s Fuji. Podle investora dohoda poškozuje akcionáře Xerox a přináší hodnotu především druhé straně. Vedení Xerox obvinění odmítlo jako falešné a zavádějící. „Představenstvo Xerox a jeho vedení je spokojeno s již zveřejněnými informacemi a strategickým směrem, ve kterém se společnost pohybuje,“ dočteme se v odpovědi vedení Xerox.

Xerox se v posledních týdnech ocitla pod palbou kritiky takéze strany svého největšího akcionáře, Carla Icahna, který je přesvědčen, že společnost „zoufale“ potřebuje nové vedení, jelikož není schopna uvádět na trh nové výroby a navyšovat tržby.

Zdroj:Reuters
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.