Jeden ze světových hráčů na poli vysokofrekvenčního obchodování poodhalil roušku měnícího se Wall Street

08.08.2016 11:33 | Ne Ro | Diskuze

Jedna z top společností vysokofrekvenčního obchodování spojuje své síly s největší investiční bankou světa, JPMorgan.

Foto: Gerd Altmann

 

Společnost Virtu ve středu ohlásila, že vstupuje do strategického partnerství se společností JPMorgan na trhu s dluhopisy USA, což by mohlo být předtaktím širší spolupráce v budoucnu. Zmiňované obchodní partnerství může mít široký význam pro vysokofrekvenční obchodování, investiční banky, trh s dluhopisy USA, který se považuje za jeden z nejdůležitějších trhů na světě. Šéf společnosti Virtu, Douglas Cifu, ve středečním prohlášení uvedl, že obě společnosti začaly spojovat své síly. Společnost Virtu svůj patentovaný značkový systém a technologie a společnost JPMorgan své obchodní zkušenosti. Obě zmiňované společnosti přitom pojí dlouhodobé obchodní partnerství. Společnost JPMorgan představuje pro společnost Virtu klíčového partnera od doby jejího založení a přestavuje pověřeného oficiálního tvůrce trhu pro akcie JPMorgan na akciové burze v New Yorku.

Toto jmenování oficiálním tvůrcem trhu spustilo podle Douglase Cifu obchodní partnerství obou společností. Obě společnosti před časem začaly diskutovat o struktuře trhu, o technologii společnosti Virtu, což spustilo celý pokus, v němž by se mělo ověřit, zdali společnost Virtu je schopna správně řídit příkazy společnosti JPMorgan na trhu s dluhopisy. Podle Douglase Cifu to přitom není ani zdaleka pokus činěný jen tak naslepo a bez přípravy. Pokusu totiž předcházela dlouhá a detailní příprava včetně rozboru technologií společnosti Virtu. Pokus představuje spojení letitých obchodních zkušeností s vysoce účinnou technologií společnosti Virtu. Obě společnosti doufají v kladný výsledek, z něhož budou společně těžit.

Toto obchodní partnerství představuje milník ve věci spolupráce společnosti vysokofrekvenčního obchodování a banky Wall Streetu. Společnosti zabývající se vysokofrekvenčním obchodováním tak začínají nabízet své technologie svým někdejším rivalům. A naopak banky Wall Streetu si stále více uvědomují, že nemusí celou práci odvádět na vlastní pěst, ale že je mnohem výhodnější tu a tam se spojit s vhodnými obchodními partnery. Podle Douglase Cifu se vedení společnosti Virtu rozhodlo poodhalit roušku toho, jak společnost pracuje a poskytnou obchodním partnerům ke spolupráci své nejlepší lidi, přičemž doufá v dlouhodobě výhodnou spolupráci.

Jedna z teorií, týkající se stále většího používání technologií ve finanční oblasti, hovoří o třech fázích: revoluci, evoluci a konečném vyřešení.

Revoluce znamená zapojení nových, technologií znalých subjektů do procesu. Technologií, umožňujících koupení podílů na trhu ve velice krátkém čase. Tyto nové subjekty mají lepší technologie než tržní matadoři a de facto jim vylovují rybník. Tradiční struktury tak šílí.

Evoluce znamená, že si tradiční struktury začnou stav věci uvědomovat a začínají investovat do vlastních technologií, přičemž se snaží ulovit vhodné talentované lidi pro své potřeby. Následuje vytváření nových schémat a jejich následné testování v různých tržních prostředích a tradiční struktury na trhu dohánění ty, kteří vlastní jednoduše replikovatelné technologie. Následně začnou tradiční struktury spojovat síly s novými subjekty, a to buď ve formě akvizice či formou obchodního partnerství.

Fáze vyřešení znamená vznik nových struktur a pořádků. Jak nové subjekty s vlastním originálním přínosem, tak i tradiční struktury, které investovaly do nových technologií, vzkvétají.

Šéf korporátní a investiční banky JPMorgan, Daniel Pinto, dlouze hovořil o výhodách, jež skýtají přípravy společnosti na změny fungování trhu. Obchodování je čím dál tím více řízeno elektronickými platformami. Obchodní partnerství obou společností je pouhým začátkem dlouhodobé obchodní spolupráce, která by měla mít za následek například pohotovější reagování na změny na trhu i další pozitivní důsledky, uzavřel Douglas Cifu.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.