Jeden den jestřábí, druhý holubičí

21.09.2016 07:30 | Swissquote Ltd | Diskuze

Na pozadí výrazně jestřábích komentářů Rosengrena z Fedu v pátek 9. září americké akciové trhy prudce poklesly. Analytici Swissquote považují tento krok za chybu. Myslí si, že americká centrální banka nemá schopnost zvýšit sazby, protože jí v tom brání vysoký dluh.

Foto: Federalreserve

Dokud nepřijde období normalizace sazeb, důvěryhodnost bude upadat. Rosengrenova jestřábí prohlášení spustila významný výprodej akcií. Na začátku minulého týdne Brainard, Lockhart a Kashkari z Fedu sehráli roli hasičů a stále dokola opakovali, že klíčovým slovem je trpělivost a pracovní trh není dost silný. Obvykle by se na míru nezaměstnanosti 4,9% pohlíželo jako na velmi příznivou, ale bez růstu mezd si ty údaje protiřečí. Proto věříme, že pracovní trh je velice nadhodnocený.

Není divu, že akciové trhy nyní konsolidují na pozadí komentáře, že ohledně zvýšení sazeb „není spěch“. Levné peníze dál tečou, konec je v nedohlednu a trhy odhadují pravděpodobnost zářijového zvýšení sazeb na 18%. Komunikace Fedu je smíšená a přispívá k volatilitě, ačkoli by měla spíš zajišťovat stabilitu cen. Vypadá to na další selhání Americké centrální banky.

Ani data zvýšení sazeb nepodporují. Spotřeba v srpnu pokračovala v poklesu a výsledkem bylo záporných -0,1% (mimo auta a pohonné hmoty). Tento nepříznivý výsledek podporuje akcie, protože finanční trhy zřejmě ještě sníží pravděpodobnost letošního zvýšení sazeb Fedu. Investoři usilují o zisky a akciové trhy představují velkou příležitost, protože cena peněz je nízká.

Myslíme si, že americká ekonomika je křehká a k oživení nedochází. Ekonomické údaje zůstávají buď nízké, nebo utlumené. Průmyslová výroba klesla v srpnu o 0,4%. 

Co se týče měny, dolar by měl v následujících týdnech oslabit, protože ceny znovu vstřebají zvýšení sazeb Fedu. Skvělou FX strategií je koupit/ prodat dolary, když pravděpodobnost zvýšení sazeb dosáhne dna/ vrcholu. Ohledně prosince bychom dolar prodali, protože zvýšení sazeb Fedu budí velké očekávání.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.